Elektrikli Otomobiller için Chery ve CATL İşbirliği Meydana getirecek

Elektrikli otomobiller için Chery ve CATL ortaklaşa iş meydana getirecek. Gelecek ilkbaharda ülkemize dönüş yapma hazırlığı içinde olan Chery; Contemporary Amperex Technology Co. Limited. kısaca CATL iş ortaklığı kuruyor. Chery ve CATL ticari informasyon kaynakları, tecim benzer biçimde pek fazlaca kolda ortaklaşa iş içinde çalışacaklar.
Dünyanın en büyük batarya üreticilerinden kabul edilen CATL, otomotiv devi Chery ile karbon etkisiz hedefiyle ortaklık yapmış oldu. Ortaklık sonucunda sektörde öncü olmayı hedefleyen firmalar; binek araçların batarya tedariki benzer biçimde mevzularda iş birliği meydana getirecek. Ek olarak bunlara ek olarak aşağıda yer edinen mevzularda da ortaklaşa iş yapılması hedefleniyor;

Otobüsler
Ağır kamyonlar
Lojistik araçlar
Batarya değişiklik hizmeti
Yeni enerji EIC teknoloji entegrasyonu
Elektrikli gemiler alanlarında toplu taşıma

CATL, yalnız Chery ile ortaklık yapmış değil. Bunun yanı sıra Tesla, BMW, Mercedes-Benz benzer biçimde büyük otomotiv devleri ile de ortaklık içine girdi. Pazarın %30’dan fazlasına haiz otomotiv devlerine, araçları için güç bataryası temin etti. Ek olarak CATL, NEV’ler için güç bataryası sisteminin ve enerji depolama sisteminin araştırma, geliştirme, üretim ve satışına odaklanıyor; küresel yeni enerji uygulamaları için üst derslik çözümler sunmaya kendini adamış durumdadır.
Chery’nin Enerji Teknolojileri Mevzusundaki Girişimleri
Chery Çin’de bulunan en eski şirketlerdendir. 1999 yılından beri yeni enerji teknolojileri araştırma ve geliştirme süreçleriyle ilgileniyor. Hatta bu alanda 600’den fazla patenti mevcut. 20 yıl benzer biçimde bir süre de Chery; temel teknoloji ve parça geliştirme noktalarında da gelişimler gösterdi. Otomotiv devi, patent mevzusundaki çabasından dolayı Çinli otomobil üreticileri içinde ilkdir. Ek olarak küresel olarak da üçüncü sıradadır.

Otomobil devi, 457 teknoloji geliştirme planı dahilinde; 4 vasıta güç-aktarma organı platformu, 7 temel teknoloji ve 5 genel alt sistemi üstünde çalışıyor. Ek olarak bu plan; menzil artırıcı elektrikli, tamamen elektrikli, hibrit elektrikli, yakıt hücresi vb. yeni enerji teknolojilerinde A Segmenti’nden C Segmenti’ne değin sedan ürünlerini kapsıyor. Ek olarak B Segmenti’nden D Segmenti’ne değin SUV ürünleri de dahildir.
Tamamen elektrikli NEV aracı Chery eQ1 için 300 bin tane satış gerçekleştirerek kendi segmentinde 1. olmayı başarmış. Tüm bunlarla birlikte otomobil devi, dünyanın ilk tam işlevli hibrit DHT’sini geliştirdi. Bunlarla birlikte; 3 motor, 3 vites, 9 emek harcama modu ve 11 hız oranı benzer biçimde benzersiz avantajla dünyada hibrit teknolojisinin gelişmesine öncülük etti. Bununla birlikte 2022 senesinin ilk 10 ayı içinde; yeni enerji ürünleri satılmasında endüstrinin genel gelişme oranını arkada bıraktı. Senelik %182 artış ile 210 bin adete ulaşmayı başardı.

CATL ve Chery beraber emek harcayarak, kuvvetli kombinasyon ve tertipli bir ilerleme adına yeni bir konumlandırma meydan getirecek. Ek olarak otomotiv devi, yeni enerji teknolojileri alanında çalışmalarına devam edecek. Kurumsal olarak yeşil kalkınma konseptini benimseyecek. CALT ile yapmış olduğu bu antak kalma yardımıyla ise bahsi geçen bu projelerini desteklemiş olacak. Ek olarak karbon zirvesi ve karbon etkisiz hedefine daha rahat ve süratli bir halde ulaşmış olacak.
Son olarak eğer bu içeriğimizi beğendiyseniz; “Honda ve CATL Batarya Anlaşması Yapmış oldu” başlığımıza da göz atmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın