Elektrikli Opel Mokka Modelinin Menzili Arttırıldı

Yenilenen elektrikli Opel Mokka modelinin menzili de arttırıldı. Model, yeni batarya paketi ile artık daha çok menzile haiz olacak. Buna nazaran eski modelde bulunan 54 kWsa batarya ile WLTP’ye nazaran 327 km menzil sunan batarya paketi değiştirildi. Bunun yerine emisyonsuz 403 km menzil sunabilen bir batarya paketi yerleştirildi. Bu sayede modelin enerji tüketimi de düşmüş oldu. Avrupa’nın en oldukca tercih edilen modellerinden birisi olan Mokka’yı bu değişimin peşinden yollarda oldukca daha çok görecek gibiyiz. Yenilenen model ile ilgili tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Elektrikli Opel Mokka, Enerjisini Geri Kazanabiliyor
Yeni elektrikli Opel Mokka artık 403 km‘ye kadar ulaşabilecek. Bununla beraber modelin enerji tüketimi de azaldı. Buna nazaran modelin enerji tüketimi 100 kilometrede 15,2 kWsa‘e düştü. Model, tüm yeni performans özelliklerinin yanı sıra 115 kW/156 hp güç ve 260 Nm torka haiz bir elektrikli motoru da bünyesinde bulunduruyor. Bu sayede model üstün performansı sonuna kadar hissettirebilecek. Ek olarak modelde tercihe nazaran üç değişik sürüş modu da mevcut. Bunlar; Eko, Düzgüsel ve Spor modları. Bu sayede de aracın yakıt tüketimi ve performansı tercih edilebilir hale geliyor. Örnek vermek gerekirse elektrikli Opel Mokka, eko modundayken enerjiyi geri kazanabiliyor. Aslına bakarsak bu moddayken aracın temel prensibi enerji verimliliğini had safhada tutmak. Bunun için de vasıta, rejeneratif fren sistemi yardımıyla fren anında enerjiyi geri kazanabiliyor. Böylece de motorun momentumu elektrik enerjisi olarak geri dönüşüyor. Ek olarak sürücü, şanzımanı B modunda kullandığında enerji geri dönüşümü ve fren torku da artıyor.

Öteki taraftan ise yeni elektrikli Opel Mokka, ortalama 30 dakikada %80 şarj seviyesine de ulaşabilmekte. Özetlemek gerekirse bu model tamamen enerji koruma üstüne inşa edilmiş diyebiliriz. Süratli şarjdan, elektrik geri dönüşümüne kadar her şeyi bünyesinde barındırıyor. Peki siz yeni elektrikli Mokka hakkında ne düşünüyorsunuz?
Satılık Tüm Opel Mokka Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın