Elektrikli KIA EV9 Üretimi İlk Çeyrekte Başlamış olacak

Elektrikli KIA EV9 üretimi ilk çeyrekte başlamış olacak. Cenup Koreli üretici 2021 yılının sonunda tanıtmış olduğu model için sahneye çıkma vakti. Yeni nesil SUV modeli 2023 senenin ilk çeyreğinde seri üretim süreci başlıyor. Bilhassa tasarımıyla dikkat çeken vasıta markanın elektrikli vasıta gamına eklenecek. Cenup Koreli üretici, yeni elektrikli SUV modelinin ön gösterimini ilk olarak Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yapmıştı.
Markanın paylaşmış olduğu ipucu görselinde konseptin silueti belli oluyor. Buradan görünmüş olduğu kadarıyla yeni model, markanın ürün gamındaki en büyük SUV olacak. Bu zamana kadar bu unvanı KIA Telluride taşıyordu.
Elektrikli KIA EV9 ilk Çeyrekte Seri Üretime Girecek

KIA artık elektrikli SUV modeli EV9’un üretimine 2023’ün ilk çeyreğinde başlıyor. Model daha ilkin gamına eklediği EV6 ile aynı mimariyi paylaşacak. Ek olarak SUV model E-GMP mimarisini kullanacak. Ek olarak bu yeni elektrikli SUV model tüketicilerle buluşmuş olduğu vakit, otonom sürüş özelliği de olacak. Böylece Koreli markanın da otonom sürüş desteğine haiz ilk modeli olacak.
Sıfır KM KIA Modelleri

Bir cevap yazın