Elektrikli BMW iX1 xDrive30 için Ön Rezervasyon Başladı

Tamamen elektrikli yeni modelini kullanıcılara sunan BMW, iX1 xDrive30 için ön rezervasyon alımına başladı. 2023 yılı itibariyle birbiri ardına satışa sunulan elektrikli araçlar içinde iddiasını ortaya koyan BMW iX1 xDrive30, oldukça etkisi altına alan teknik özelliklere haiz. Hususi tasarımıyla dikkatleri çeken bu vasıta, her bir detayında BMW çizgisini yansıtıyor.
Enerjisini Yansıtan Tasarım
Üçüncü nesliyle beraber tasarımı büyüyen yeni BMW iX1 xDrive30’un en ilgi çeken yönü mavi bilgileri. Elektrikli mobiliteye vurgu icra eden bu ayrıntılar, X şeklindeki beden çizgileriyle beraber son aşama şık bir görüntü ortaya koyuyor. Aracın 20 inç boyutuna varan jant seçenekleri ise tasarımın tamamlayıcısı oluyor. Modelde yer edinen adaptif LED farlar ve BMW’nin imzası olan böbrek ızgaraları, tasarımda hedeflenen maceracı ruhunu yansıtıyor.

Standart Gelen Üst Düzey Donanımlar 
Tamamen elektrikli yeni BMW iX1 xDrive30, iki değişik tasarım paketiyle satılıyor. X-Line ve M-Sport paketleri, varlıklı standart donanım seviyesi ile beklentilerin üstüne çıkıyor. BMW Head-Up Display, Adaptif LED Farlar, Panoramik Cam Tavan, Elektrikli Ön Koltuklar ve Bellek Fonksiyonlu Sürücü Koltuğu Yeni BMW iX1 xDrive30’un standart donanımları içinde yer ediniyor. Lansmana hususi her otomobilde bulunan öteki donanımlar ise yarı otonom sürüşe olanak elde eden Sürüş Asistanı Professional ve 360 aşama kamera görüntüsü yardımı ile park kolaylığı sunan Park Asistanı Plus oluyor.

Çağdaş Dokunuşlara Haiz İç Mekan
Yüksek oturma pozisyonuna haiz elektrikli BMW iX1 xDrive30’da geniş iç hacmi sunan ön konsol dikkat çekiyor. İç mekan tasarımına birlikte rol alan 10,25 ile 10,7 inç büyüklüğündeki iki üniteden oluşan BMW Kavisli Ekran ise sürüş konforunu artırıyor. Bu bölümde yer edinen yüzer kol dayama ve ona entegre edilmiş denetim paneli ise sevilen detaylar içinde yer ediniyor. Böylelikle Yeni BMW iX1 xDrive30, uzun yolculuklar için ihtiyacınız olan konfor özelliklerini sunarken tüm sisteme de ergonomik olarak erişebilmenizi sağlıyor. Uzun yolculuklar için fazla eşyaya gerekseme duyduğunuzda ise katlanır arka koltuk sırtlıkları epey yararlı oluyor. Bu bölümde koltuklar katlandığında, bagaj kapasitesi artarak 490 litreden 1495 litreye kadar çıkabiliyor.
BMW iX1 xDrive30’un rahatlığını çoğaltmak için teknolojik özelliklerden de bol miktarda faydalanılıyor. En güncel yazılımıyla donatılan bu modelde, ana ekran hem dokunmatik hem de ses ile denetim edilebiliyor. Böylelikle tek başınıza gezi ederken dahi yoldan gözünüzü ayırmanıza gerek kalmıyor. İç mekanda yer edinen geniş tabanlı dijitalleşme enstrümanları yardımıyla fizyolojik düğme ve kontrollerin sayısı mühim seviyede azaltılıyor. Size de tamamen elektrikli bu yeni BMW modelinin keyfini çıkarmak kalıyor.

Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi
BMW iX1 xDrive30, tamamen elektrikli BMW modelleri içinde premium kompakt sınıfta sunulan ilk dört tekerlekten çekiş sistemine haiz vasıta. Tabiat dostu teknolojileri kuvvetli özellikler ile bir araya getiren ailenin yenisi, 313 beygir güç ve 494 Nm tork değerleriyle oldukça dikkat çekici. Bu teknik veriler ışığında Yeni BMW iX1 xDrive30, 0’dan 100 km/s hıza yalnız 5.6 saniyede ulaşabiliyor.
Beşinci jenerasyon eDrive altyapısı ile Yeni BMW iX1 xDrive30, otomobilin zeminine konumlandırılmış yüksek voltajlı batarya ve yüksek verimli şarj teknolojisini içeriyor. Yeni BMW iX1 xDrive30 böylelikle tam şarjla 440 km’ye varan menzili kullanıcısına sunuyor. 130 kW DC Şarj gücü ile 29 dakikada %80 batarya doluluğuna ulaşabilen vasıta, yalnız 10 dakikalık şarj ile 120 km menzile haiz oluyor.
Plug-in Hybrid BMW X1 xDrive30e Türkiye’de İlk Kez Sunuluyor
BMW’nin “The Power of Choice” yaklaşımı doğrultusunda, tamamen elektrikli Yeni BMW iX1 xDrive30 modeline ek olarak 88 km’ye kadar tamamen elektrikli bir sürüş menzili sunan ve 326 bg motor gücüne haiz X1 xDrive30e modeli de gelecek günlerde ön rezervasyona açılıyor. Dört çeker altyapısı ile BMW X1 xDrive30e modeli Plug-in Hybrid motoru yardımıyla averajda 1-0.7 lt/100 km yakıt tüketimi sunarken Sürüş Asistanı Professional ve Park Asistanı Plus benzer biçimde donanımları standart olarak sunarak üstün performans ve verimli sürüşü bir araya getiriyor.
BMW’nin renk değiştiren cam farı teknolojisinin ayrıntılarına buradan göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın