Dünyanın İlk Uçan Otomobili İçin Gönüllüler Aranıyor

Franky Zapata, dünyanın ilk uçan otomobili olarak adlandırdığı JetRacer adlı aracını kontrol edecek gönüllüler arıyor. 2019 senesinde uçan kaykayı ile Dover Boğazı’ını geçen Fransız icat eden, uçan otomobil olarak adlandırdığı yeni aracı JetRacer’ın saatte 250 km hıza ulaşabildiğini söylemiş oldu. Bilgileri sizler için derledik.
Dünyanın İlk Uçan Otomobili: Jet Racer
Daha evvelinde uçan kaykay ile Dover Boğazı’nı geçen Fransız icat eden Franky Zapata, şimdi de uçan kaykayının gelişmiş bir versiyonu ile karşımıza çıktı. Zapata’nın uçan otomobil olarak adlandırdığı JetRacer adlı vasıta hepimizin kafasında merak uyandırmakta. Ek olarak Zapata, havada olmasıyla birlikte karada da gezi edebilen bir dikey vasıta üstünde çalıştığını deklare etti. Kim bilir bir oldukça büyük otomobil firmasından ilkin Zapata, bizleri bu teknoloji ile buluşturacak.
Fransız icat eden Zapata, tekerleği olmayan dünyanın ilk uçan otomobili JetRacer’ın, 3 bin metre yüksekliğe ulaşabildiğini aktardı. Ek olarak model, gazyağı ile çalışan 10 mikro turbojet motoru kullanarak dikey kalkış ve iniş yapabiliyor. Öteki taraftan ise Zapata, aracın karbon fiber ve titanyumdan yapıldığını ve iki joystick ile denetim edildiğini söylemiş oldu.

Şu Anlık Hız Limiti Saatte 130 Km
Franky Zapata, JetRacer’ın maliyeti yada ne süre seri üretime gireceği ile ilgili bir izahat yapmadı. Fakat Zapata, dünyanın ilk uçan otomobili JetRacer’ın ilerleyen yıllarda acil durumlar için kullanılabileceğini aktardı. Fakat JetRacer şu anlık akrobasi gösterileri ve eğlence amaçlı kullanılacak. Öteki taraftan ise Zapata, modelin saatte 250 km hıza ulaşabileceğini söylüyor. Fakat icat eden, model ile hemen hemen saatte 130 km hızın üstüne çıkmadığını aktardı. Bu mevzuda ise Zapata, hemen hemen JetRacer ile daha süratli gitmekten korktuğunu söylemiş oldu.
Son olarak ise Zapata, dünyada ilk olma özelliği taşıyan uçan otomobil için denemelere katılmak suretiyle 100 tane gönüllü arandığını duyurdu. Fransız icat eden, başvurmak isteyen her insanın internet sayfası vasıtasıyla kendisi ile temasa geçmesini istedi.
 
Havada Gitmeseler Bile Sıkıntılı Arazilerin Düşmanı Otomobilleri İnceleyin⇒

Bir cevap yazın