Dünya’nın En Dar Otomobili: Tango

Son dönemde ufak otomobiller oldukça popülerliğini arttırdı. Citroën Ami’nin de satışları oldukça başarı göstermiş geçmişti. Bunun sebebi ise doğal olarak ki karmaşık yol trafiğine haiz kalabalık büyük şehirler. ABD bunun için oldukça dar bir otomobil üretti. Bazı motosikletlerden bile daha ufak. İşte Karşınızda Dünya’nın en dar otomobili Tango!

Tango, Washington merkezli bir elektrikli otomobil şirketi olan Commuter Cars tarafınca tasarlanan ve üretilen ultra dar bir elektrikli spor otomobil prototipidir.
Trafikte İdeal

Tango’nun geliştiricisine nazaran T600, kalabalık büyük şehirler için mükemmeldir. Sıkışık trafiklerde ve otomobil yoğunluğunda sürüşü kolaylaştırıyor. Vasıta 2 şahıs için tasarlanmıştır. Tango T600 otomobilinin genişliği yalnız 99 santimetredir.  Ek olarak ağırlık 1360 kilogram’dır. 217 km/s olan maksimum hız, 4 saniyede 100 km/s hıza çıkabiliyor. Beden karbon fiberden yapılmıştır. Santral, pillerle çalışan iki elektrik motoru içeriyor. Tam şarj 3 saat sürüyor.
Yükselteç, yerleşik şarj aleti durumunda, pil yalnız 10 dakikada %80’e kadar şarj oluyor. İlk bakışta dünyanın en dar otomobilinin yolda durağan(durgun) olmadığını düşünebilirsiniz fakat öyleki değil. Makinenin ağırlık merkezinin yerden yalnız 11 inç yukarıda olması, yolda dengeli olmasını sağlıyor.
Depolama

2 oldukça büyük bavula ve sürücü koltuğu uzatılmış konumda olan büyük bir evrak çantasına kadar depolama sağlanılabiliyor. Ek olarak arka koltuk, arka kapaktan çıkarılabilir. Daha ufak eşyalar için oldukça sayıda bölme de mevcut.
En Güvenli Otomobil

Dünya’nın en dar otomobili Tango bu unvanının yanı sıra halk içinde en güvenli otomobil olarak da biliniyor. Güvenli olarak anılmasının en büyük sebebi, takla kafesi ve oldukça noktalı güvenlik kemerli Sparco koltukları bulunuyor. Ek olarak yuvarlanmanızı önlemek için, arabanın altında ağırlık merkezini düşük tutan 907 kilogram pil var.
Ne yazık ki bu vasıta seri üretime geçemedi. Yüksek fiyatlardan satışa çıkmasından dolayı oldukça azca şahıs bu aracı satın aldı. Ek olarak Tango’nun en meşhur sahiplerinden biri Amerikalı erkek oyuncu George Clooney’dir.
Citroen Ami One Konsept, Ehliyetsiz, Ucuz ve Türkiye’de!
Satılık 2. El Otomobil Tutarları ve Modelleri

Bir cevap yazın