DS 4, Eylül Ayında Türkiye’de!

DS Automobiles, premium segmentte sunmuş olduğu yüksek konfor ve teknolojik gelişimine yeni modelleriyle devam ediyor. Kompakt premium segmentte stratejik olarak oldukça mühim bir yeri olan DS 4, markanın yeni sürecinin dördüncü modeli olarak avant-garde tasarımıyla öne çıkıyor. Benzersiz uzmanlığın yüksek teknolojiyle buluşmasından doğan rakipsiz ve karizmatik tasarımıyla farkını belli eden DS 4, Eylül ayında Türkiye’ye ilk etapta DS 4 TROCADERO versiyonu ve BlueHDi 130 motor seçeneği ile geliyor.
Fütüristik zarafet, kusursuz çizgi ve teknolojik mükemmeliyetin tanımı olan DS Automobiles, yepyeni modelleriyle premium otomobil dünyasındaki konumunu kuvvetlendirmeyi sürdürüyor. Dünya genelinde premium segmentteki pazar payını artırmaya devam eden DS Automobiles, yeni DS 4 ile gelişimine hız katıyor. Elektriğe geçiş alanında kendine özgü ve dünyaca tanınmış uzmanlığın verdiği güvenden güç alan yeni kompakt premium seçenek, Türkiye’ye TROCADERO versiyonu ile geliyor.
AERO SPORT LOUNGE Modelinin Hatlarını Taşıyor
DS 4 hususi tasarımı ile ilk bakışta otomobil severleri kendisine fanatik bırakan kusursuz bir silüete haiz. Bu hatları ile ortaya çıkartılan çekici tasarım ile DS 4, Festival Automobile International tarafınca en güzel otomobil ödülünü kazanmıştır. DS Automobiles Tasarım Direktörü Thierry Mertoz, “Daha kalemimizin ilk darbesini bile vurmadan, teknik platformu şekillendirmek için mühendislerimizle iki yıl çalıştık. Yaratıcı sürece başladığımızda yeni bir konsept tasarlamak için haiz olduğumuz manevra imkanı inanılmazdı. Otomobilin DS AERO SPORT LOUNGE konseptinden esin alarak yaratılmış bir silüeti var. Bu anlamda daha ilkin görülmemiş boyutlarıyla segmentin içinde de hususi bir yere haiz. Ana hatları atletik, oldukça kaslı, kompakt ve büyük jantlar üstüne oturuyor. İşin sonunda ortaya hem aerodinamik, hem etkili ve hem de karizmatik bir otomobil çıktı” diyor.
Çağıl SUV Coupe ile Kompakt Hatchback Bir Arada
DS 4 kompakt hatchback sınıfında yepyeni bir tasarım anlayışını kullanıcılarıyla bir araya getiriyor. Boyutlarıyla da bunu kanıtlıyor; 1,83 metrelik genişliği ve 20 inçe kadar hafifçe alaşım jant seçeneklerine haiz. Ek olarak 720 mm’lik büyük tekerlekleri ile kuvvetli görünümü destekleniyor. Kompakt 4,40 metrelik uzunluğu ve 1,47 metrelik yüksekliği de otomobile etkisinde bırakan bir görünüm katıyor. DS Automobiles Ürün Direktörü Agnes Tesson modelin kusursuz tasarımı ile ilgili, izahat yapmış oldu: “DS 4, kompakt premium segmentin ana hatlarını tekrardan belirlemek için iki beden şeklinden etkilenen müşterilerimize hususi tasarlandı: çağdaş ve çekici SUV Coupe ile geleneksel kompakt hatchback. Tasarımının her aşamasında, bu iki segmente uygun olma düşüncesi fikirlerimize yön verdi” şeklinde izahat yapmış oldu.

Göz Dolduran Dış Tasarımıyla DS 4
Profil, akıcılıkla keskin hatları bir araya getiriyor. Gizli saklı kapı kolları, yan tasarımdaki heykelsi yüzeyler ile uyum sağlıyor. Beden tasarımı ile aerodinamik tasarımlı ve 20 inçlik jant seçeneği de olan büyük tekerleklerin oranı mühim. Bu özellik DS AERO SPORT LOUNGE konseptinden geliyor. Otomobil bu sayede görkemli ve hususi bir görünüme haiz.
Arka tarafta tavan, teknik informasyon birikiminin bir göstergesi niteliğindeki emaye yüzey baskılı arka camın dik kavisiyle oldukça aşağı uzanıyor. Karaltı, zarif olmasıyla birlikte aerodinamik açıdan etkili de. Arka çamurluklar, kıvrımları ve C sütununu vurgulayan, DS logosunu taşıyan siyah renkli keskin köşeleri ile fit ve kuvvetli bir tasarım ortaya koyuyor. Arkada, lazer kabartmalı pul efekti ile yeni nesil emsalsiz aydınlatma grubu içeriyor. DS 4’ün hususi çamurluk tasarımları, ustalıkla verilen krom dokunuşları ve görkemli, atletik bir duruş elde eden kontrast siyah tavanı yardımıyla zarafet en baskın kalite. Dış tasarımı tamamlayan bir unsur olarak DS 4, ikisi yeni olmak suretiyle tam 7 değişik renk seçeneğine de haiz olmasıyla öne çıkıyor.
Teknolojik Farlar ile Hem Görünüşü Hem Görüşü Kaliteli

DS 4’ün ön yüzüne ilk bakışta yeni, kendine özgü far dikkat çekiyor. Standart kapsamda tümüyle LED’lerden oluşan oldukça ince farlar var. Sadece isteğe bağlı olarak matrix ve adaptif ışıklandırma da mevcut. Bu da DS MATRIX LED VISION sistemi ile geliyor. DS Automobiles tasarım imzalarından DS WINGS, farlarla ızgarayı birbirine bağlıyor. Bu detay, üç boyutlu ızgarada öne çıkan kademeli büyüklüklerde elmas ucu motifleri bulunan iki parçadan oluşuyor. Ek olarak, uzun kaput, hareket sağlayarak silüete dinamik bir görünüm katıyor. Daha dinamik olan DS 4 PERFORMANCE LINE ise siyah tasarım paketiyle siyah dış süslemelere (DS WINGS, arka aydınlatma grubu arasındaki şerit, ızgara ve yan cam çerçeveleri) ek olarak dikkat çeken siyah alaşım jantlar ve cömertçe Alcantara kaplı hususi iç mekan tasarım konseptine haiz.
DS 4 Mütevazı ve Akışkan Bir İç Tasarıma Haiz

Dışarıdan bakınca premium otomobil hissi veriyor. Sadece iç mekâna geçildiğinde fazladan hususi tasarımı ile dikkat çekiyor. Model, dijital, akıcı ve ergonomik bir iç mekâna haiz. İşlevleri kadar tasarımı da kabul edilen her bir parça bir tüm olarak birbiriyle bağlantılı. Gezi sanatı, deneyimi kolaylaştırmak için üç arayüz bölgesinde gruplanan yeni denetim düzeni kullanılarak gösteriliyor. Ek olarak Clous de Paris işlemeleri ile DS AIR’in gizli saklı havalandırma çıkışları dikkat çekiyor. Bu, orta konsol tasarımının akıcı ve tertipli bir şekle haiz olmasını sağlıyor.
DS 4’ün içi, iki birleşik alandan oluşuyor. İlki konfor için bir temas bölgesi. İkincisi ise değişik ara yüzler için interaktif bölge. Cam kontrolleri için iki tonlu uygulama, bilişsel idrak için hususi tasarım olarak mevcut. Malzemeleri içinde değişik deri türleri, Alcantara®, ahşap ve yeni döşeme teknikleri içeriyor. Böylece DS 4’ün iç tasarımı, zarafet ile teknolojiyi birbirine katıyor.
Kişiselleştirilebilen Ortam ile Farkı Hissettiriyor
İçerideki uyum hissi, kişiselleştirilebilir ambiyans aydınlatması ile vurgulanıyor. Burada temel amaç, dolaylı olarak yan özelliklerin altını çizmek ve genel sakinlik hissine katkıda bulunmak. Ek olarak sınıfında bir ilk olarak, FOCAL ELECTRA ses sistemine haiz. Bu sistem, akustik ortamda 14 hoparlörlü ile 690 Watt gücünde.
Verimlilik Ön Planda
İlk olarak Türkiye’ye DS 4 TROCADERO versiyonu ve BlueHDi 130 motor seçeneği gelecek. Bu model 8 ileri tam otomatik şanzımana haiz. Ek olarak 130 beygir güç ve 300 Nm’lik tork değerine haiz bir motoru var. Bu sayede DS 4, 0’dan 100 km/s hıza yalnızca 10,3 saniyede çıkıyor. Azami olarak da 203 km/s hıza çıkıyor. Ek olarak model yakıt tüketimi ile de dikkat çekiyor. Verimliliğin ön planda olduğu DS 4, yakıt tüketimi ile dikkat çekiyor. Bu anlamda 100 kilometrede 3,8 litrelik karma yakıt tüketimi e haiz.

Tekerleklere Kadar Verimlilik
720 mm tekerlek boyutuyla DS 4, 20 inçe kadar hafifçe alaşım jant seçeneklerine haiz. Üstelik 20 inç hafifçe alaşım jantlar da A-sınıfı lastikler ile gelecek. Yüksek düzey dinamizm, aerodinamik eklemelerle alaşım jantlarda ağırlığın %10 düşürülmesi kanalıyla güçlendiriliyor. Böylece yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu azaltılıyor.
Güvenlik, Konfor ve Performans Bir Arada
Türkiye yollarına çıkacak olan DS 4 TROCADERO BlueHDi 130, yüksek düzey güvenlik donanımlarına haiz. Böylece hem sürücüye hem de yolcululara yüksek konfor vaat ediyor. En başta 10” Multimedya Ekranlı Müzik ve Eğlence Sistemi, Navigasyon, Kablosuz Mirror Screen (Apple CarPlay, Android Auto), Geri Görüş Kamerası özelliklerine haiz. Ek olarak İki Bölgeli Otomatik Klima, Otomatik Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, Arka bölümde 2 USB Girişi, DS AIR Gizli saklı Havalandırma Sistemi, Gizli saklı Kapı Kolları, DS SMART TOUCH dokunmatik kumanda ekranı da vasıta bünyesinde mevcut. Ek olarak sekiz renkli PolyAmbient Ambiyans Aydınlatması , Elektrikli Bagaj Kapağı, Açılır Cam Tavan, 19″ FIRENZE Hafifçe Alaşım Jantlar, Etken Güvenlik Freni, Etken Şerit Takip Yardımcısı, Hız Sabitleyici ve Sınırlayıcı benzer biçimde özellikler öne çıkanlardan yalnızca bazıları olarak dikkat çekiyor.
Ds Automobiles Sıfır KM Modelleri 

Bir cevap yazın