Delorean Alpha5: Geleceğe Dönüş Filminin Yeni Otomobili

Hepimizin Geleceğe Dönüş filminin otomobili olarak bildiğimiz Delorean markası yeni elektrikli modeli Alpha5’i tanıttı. İlk olarak Mayıs ayında açıklanan model, firmanın uzun seneler süresince yeni otomobil çıkarmaması sebebiyle kuşku ile karşılanmıştı. Sadece Delorean şirketi yeni elektrikli otomobili Alpha5’i Monterey Otomobil Haftası’nda podyuma çıkarttı. Tekrardan başlatılan şirket, pürüzsüz şekli ve devasa martı kanatlı kapıları ile kesinlikle dikkat çekmeyi de başardı. Bilgileri siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Geleceğe Dönüş Filminin Otomobili Yeni Hali İle Karşımızda
DeLorean Alpha5, Monterey Otomobil Haftası’nda ilk kez tanıtıldı. Fakat DeLorean, Alpha5 haricinde üç konsepti daha sergiledi. Şirket, Alpha2, Alpha3 ve Alpha4 modellerini Alpha5 için “dönem konseptli araçlar” olarak çıkardı. Bu modelleri ise DeLorean’ın asla batkı etmediği paralel bir evrende sundu. Bununla ilgili olarak ise DeLorean CEO’su Joost de Vries, konseptlerin arşivlerde bulunan orijinal DeLorean otomotiv tasarımları kullanılarak oluşturulduğunu ve “son 40 yılda otomotiv tasarımının temsilleri” ile harmanlandığını söylemiş oldu. Öteki modellerden Alpha2, gerçek dünyadaki DMC-12’nin halefi olan bir spor otomobil. Alpha3 oldukça büyük bir lüks sedan ve Alpha4 ise hidrojen yakıt hücresi kullanan bir SUV.

Modelden Bir tek 88 Tane Üretilecek
Şimdi paralel evrende yaratılan DeLorean şirketini bırakıp gerçek hayatta bulunan DeLorean’a gelelim. DeLorean Alpha5, ItalDesign tasarımına haiz. Hepimizin aklına gelen martı kapılar da bu modelde mevcut. Ek olarak model tamamen elektrikli. Şirket, Alpha5’in 0’dan 100 km’ye ise  2,99 saniyede ulaşabileceğini söylüyor. Fakat bu hemen hemen kati olarak görebileceğimiz bir şey değil. Öteki taraftan ise vasıta 100 kWh pile haiz ve 300 mil menzile haiz dört tekerlekten çekişli dört kişilik bir otomobil. Model hakkında öteki donanımlar ile ilgili fazla bir data hemen hemen mevcut değil.
Modelin fiyatı ile ilgilide bir data bulunmuyor. Fakat modelden bir tek 88 tane üretileceği bilgisi mevcut. Bu da modelin pahalı olacağı anlamına geliyor. Modelin öngörülen satış zamanı ise 2024 yılı olarak açıklandı. Detaylı bilgiye bu tarihten ilkin ulaşabilecek miyiz hep birlikte göreceğiz.
 
Satılık Tüm Elektrikli Otomobil İlanlarını İnceleyin⇒

Bir cevap yazın