Dacia Duster Gösterge Arıza Lambası ve Anlamları

Kasım 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Her vasıta markasında olduğu şeklinde Dacia Duster model araçlarında göstergede ki arıza lambalarının bir anlamı vardır. Eğer ki seyahat esnasında gösterge de bir arıza lambası yandı ise derhal aracı durdurmalı ve bunun sebebini öğrenmelisiniz. Arıza lambasının yanmasının sebebi ise motor yada elektronik bazı parçalarda bir arızanın bulunduğunu gösterir. Bu sayede ekrana yansıtılarak kullanıcı haberdar edilir. Duster arıza ışıkları ve anlamları altta bulabilirsiniz.Duster uyarı lambalarının anlamlarını öğrenmek için kısa bir araştırma yada derhal servisi aramanız kafi olacaktır. Bazı mühim arıza lambaları esnasında aracın hareket etmemesi ve direk servisin çağırılması icap ettiğini unutmamakta yarar vardır.Duster Gösterge Paneli İkaz Lambası ve AnlamlarıArıza LambasıAnlamıDacia Duster aracınızda eko modun etken bulunduğunu gösterir. Bu sayede aracınızda yakıt tüketimi azca olur.Duster aracınız da bu uyarı lambasını gördüyseniz lastiklerde ki hava miktarının indiğini göstermektedir. Lastik patlamış olabilir. Derhal denetim edilmesi gerekir.İlk kontak esnasında bu lamba yanıp söner. Bu normaldir. Fakat seyahat esnasında yağ tazyik lambası yanarsa derhal aracı durdurmalı ve servis ile iletişime geçmelisiniz. Yağ basıncı uyarı lambası oldukça mühim bir probleminin habercisi olabilir.Akümülatör şarj uyarı ışığı anlamına gelir. Seyahat esnasında bu ışık yanar ise aracın şarj dinamosunda bir sorun olduğu anlamına gelir. Bu durumda servis ile kontakt kurulmalıdır.Abs fren sistemi uyarı lambasıdır. Duster aracınızda hareket halinde bu ışık yanarsa abs fren sisteminde bir arıza olduğu anlamına gelir.
Duster araçlarında ki arıza lambalarının her birinin anlamı vardır. Bunlardan en temel olanlarını yukarıda ki resimde görebilirsiniz. Altta ise tüm arıza lambalarını sizler için paylaşalım.Dacia Duster gösterge uyarı lambalarıDacia marka aracında beliren uyarı lambalarının tümünü grafiklerde görebilirsiniz. İkaz lambası yandığında ürkü olmamalı ve soğukkanlılık ile aracı durdurup yetkili yada hususi bir servis ile iletişime geçmelisiniz. Bazı arıza lambaları Duster aracınızın asla çalışmamasını sağlayabilir. Bu durumda aracı çalıştırmak için bir çaba sarf etmemek en iyisidir.
Bu arıza lambaları ve anlamları Dacia Sandero ve Logan modelleri içinde aynı olmaktadır. Sandero aracınızda bir arıza lambası yandı ise buradakiler ile aynı anlam taşımaktadır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir