Conta yakmanın maliyeti nedir, Conta yakma nasıl Anlaşılır?

Conta yakma

aracınızın conta yakması durumunda bilmeniz gerekenler, aracın conta yaktığını nasıl anlarım, Conta yakma ne kadar harcama çıkarır.

Conta Yaktığınızdan Güvenilir misiniz?

Ilk olarak conta yakıp yakmadığınızdan güvenli olmalısınız, conta yaktığınızı anlamanın birden fazla yolu vardır. (Aracımın Conta Yaktığını Basitçe nasıl Anlarım)

Aracınızın Conta yaktığını Tespit ettiniz Ne Yapmalısınız Masraflarınız Ne olur?

Bu durum çok değişkenlik göstermektedir. Aracınızın marka ve model yılı eski ve yeni tip motor olması, conta yakma sebebi hararet vb apıp yapmadığı benzer biçimde durumlardır.d9ccb9b67eb2e779ceb86ccce7fcabdf4d7017f7

Eski tip şahin doğan vb grup araçlarda conta yakktığınızda 400-700 TL arası harcamanız oluşabilecekken yeni tip araçlarda bu harcamalar minimum 1000TL ile adım atar ve 2000TL ye kadar ulaşabilir. Eğer vasıta hararet yapmış silindir kapağı eğilmiş pistonlar vb zarar görmüşse belirtilen rakamlar çok daha yukarılara çıkacaktır. Burada mühim olan müdahalenin zamanında yapılmış olması ve aracın conta yaktığının erken anlaşılmasıdır.d628b9a900a6ae85b67d1e04c028313969fc1aa4

Silindir kapağı (motor yarım açılması) açılarak değiştirilen silindir kapak contası tek başına değişimi çözüm değildir. Mühim olan buna sebep olan durumun ortadan kaldırılmasıdır. Yoksa motor gene seviye almayacaktır. Conta değişiminde aracınızın araç-gereç harcaması işçiliğin yanında yok denecek kadar azdır. Bu sebeple conta ekibi 50TL yağ ve filtre vb 200TL gibidir sadece işçiliği yarım motor açma olarak nitelenir. bu işlem esnasında akü ve üst elektronik ekipmanlar egzoz ve emme manifoldu triger vb bi sürü ekipman sökülür ve aslolan harcaması bu kısım meblağ. 1500 TL benzer biçimde bir işçilik istenir ve ortalama 2 3 gün sürer. Conta harici problemlerde silindir kapağında eğiklik çatlak yada başka mesele var ise fazladan başka ustalarda işlem görür ve harcaması artar.

Bir cevap yazın