Haberler

Citroen C4X Türkiye Üstünden Dünyaya Duyuruldu!

Geçtiğimiz Nisan ayında Citroen CEO’su Vincent Cobee, Türkiye’yi ziyaret etmişti. Firmanın CEO’su yapmış olduğu röportajda Türkiye pazarına ehemmiyet verdiklerini ve yeni bir model ile beraber Türkiye pazarını öne çıkaracaklarını açıklamıştı. Modelin adı ise geçtiğimiz gün resmen kesinleşti. Bununla beraber bugün lansmanı meydana getirilen modelin, markanın Twitter üstünden paylaşmış olduğu video ile beraber adı resmen gözüküyor. Yeni modelin adı ise “Citroen C4X” oldu. Global lansmanı Türkiye’de gerçekleşen model için Fransız üretici Citroen yeni süprizler halletmeye devam edecek.
Citroen’in Yeni Modelinin İsmi C4X Oldu!

The kingdom is growing, and not just a little. See you on June 29th for a BIG announcement. pic.twitter.com/SjSuxbk2sS
— Citroën (@Citroen) June 27, 2022

Citroen C4X, tasarım ve donanım olarak C4 ve C5X içinde yer ediniyor. Ön yüzünü Citroen C4’ten alan modelin sedan ve SUV’yi çağrıştıran karışık tasarımını ise C5X’e benziyor. Buna istinaden otomobilin isminin C4X olacağı Twitter paylaşımı üstünden paylaşmıştı.
Citroen C4X’in Devletimizde Dizel ve Benzinli Versiyonları Satışa Sunulacak!

Citroen’in yeni modeli Citroen C4X vatanımızda hem benzinli hem de dizel model seçenekleri ile satışa sunulacak. Benzinli versiyonunda 1,2 PureTech ve 130 beygir güç üreten versiyonun dizel kanadına ise 1,5 BlueHDi ve 130 beygir gücündeki motor kullanılıyor.
Aracın Avrupa’da tamamen elektrikli versiyonu ise Citroen e-C4X adı ile tanıtıldı. 50 kWh bataryası ve elektrikli motoru ile 150 beygirdeki motor 260 Nm tork üretiyor. Şirket verilerine bakılırsa aracın 0-100 hızlanması ise 9.7 saniye olarak dikkat çekiyor. Maksimum hız C4’ün ülkemizdeki elektrikli versiyonu benzer biçimde 150 km/sa olarak açıklandı. Ek olarak elektrikli versiyonu 360 km menzile haiz. Aracın iç mekanında ise oldukca fazla bir değişim yok. Ön konsolda dijital gösterge paneli ve 10 inçlik multimedya ekran standart olarak geliyor.
Citroen C4X’i Kardeşlerinden Ayıran Özellikleri
Yeni model Citroen ailesinin öteki araçlarıyla oldukca fazla benzer özelliklere haiz fakat kardeşlerinden ayıran mühim noktalarda mevcut. 510 litrelik hacmi 1079 mm genişliği ile öteki modellerin üzerine çıkmayı başarmış.
“Türkiye, Citroen’in En Büyük 5 Pazarından Biri Olma Potansiyeline Haiz”

Firmanın CEO’su Cobee, “Türkiye oldukça etkisinde bırakan bir pazar. Genç nüfusu, alım isteği ve değişik zevkleriyle yüksek bir potansiyele haiz. Bu kapsamda ülkemizin beklentilerini karşılayacak daha doğru bir ürünle gelmek istediklerini dile getiren CEO, üstünde çalışmış oldukları otomobilin Türkiye başta olmak suretiyle çevre pazarlara uygun bir model. Türkiye Citroen’in dünya çapındaki en büyük 5 pazarından biri olma potansiyeline haiz.” ifadelerini kullandı.
Sıfır KM Citroen Tutarları ve Paketleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün