Citroen C-Elysee kullanıcı yorumu nasıl bir arabadır? alınır mı ?

c ellysse

Citroen C-Elysee kontrol sürüşü arayanlar için Murat Tosun keyifli bir içerik hazırladı. Citroen C-Elysee testi ile aracın tasarımı, motor özellikleri, fiyatı ve daha fazlası hakkında data verdi.
Citroen C-Elysee Kontrol Sürüşü

Murat Tosun Citroen’in minik derslik sedan modeli C-Elysee’yi kontrol etti. Ona bakılırsa C-Elysee, daha üst derslik bir görüntü sunuyor. Citroen C-Elysee’nin görüntüsü ve yaşam alanında sundukları onu bir üst derslik olan C segmentine bile taşıyabilecek detaylara haiz.
Citroen C-Elysee tasarım özellikleri

Citroen C-Elysee

1 of 2

Citroen C-Elysee tasarım mevzusunda Fransızların geldiği noktanın en mühim göstergelerinden biri. Haiz olduğu karakterli ve kaliteli görünen tasarım yapısı onun dikkat çekici bir model olmasını sağlıyor. Ufak derslik sedan araçlar içinde tasarım açısından albenisi yüksek modellerden biri.
Çağıl bir yüz tasarımı olan vasıta LED gündüz farları benzer biçimde bilgileri ile kaliteli de görünmeyi başarıyor. Bunun yanında görünüme eklenen krom detaylarda onun kaliteli görünmesinde mühim bir rol oynuyor. Profil görünümünde de akıcı hatlara haiz olan Citroen C-Elysee görünüşü bu açıdan bakılmış olduğu zamanda geçer notu zorluk çekmeden alıyor. Normal olarak bu değerlendirmeleri minik sınıfta yer edinen sedan uygun fiyatlı bir vasıta için yaptığımızı ihmal etmeyin. Arka tasarım detaylarına baktığımız vakit marka logosu ve stop lambalarının yana doğru uzayan tasarımı yardımıyla bu bölümden de iyi görünüyor.
Citroen C-Elysee tasarımı ile göze hoş gelen bir otomobil. Bütününe bakıldığında kalite vurgusunun ön planda olması daha üst sınıfta bir vasıta kullanıyormuşsunuz imajını zorluk çekmeden yaşatıyor.
Citroen C-Elysee iç mekan özellikleri

Citroen C-Elysee

1 of 3

Kapısını açıp yaşam alanına geçtiğimiz vakit haricinde kalite vurgusunu bol miktarda yapılırken yaşam alanında maliyetler kaygısıyla bundan uzak durulduğunu görüyoruz. Kokpit detaylarında sert plastik malzemeler kullanılmış. Bu durum maliyet kaygılarını açık bir halde gözler önüne seriyor.
İki değişik renk kullanılan tasarımla yaşam alanı ferahlığının daha iyi görünmesi sağlanmış. Bu hakikaten de oldukça iyi bir tercih. Arabanın içi karanlık kalmaktan kurtulmuş. Cam açma kumandalarının vites konsolunun olduğu bölümde kullanılmasına acil bir çözüm bulunmalı. Hem görüntü olarak fena hem de kullanışlı değil.
Yaşam alanı genişliği mevzusunda önde ve arkada seyahat meydana getirecek olanlara sunmuş olduğu geniş yaşam alanıysa onun en mühim artısı. Baş, omuz ve diz mesafeleri mevzusunda rahat ettiğimiz araçlardan biri oldu. Kullanışlı ve birçok özelliği bünyesinde barındıran bir ekran kullanıyor olması da artılarından. Dokunma hassasiyeti birazcık daha iyi olsa daha çok hoşumuza giderdi. Eşya gözlerinin sayısı açısından beklediğimizden daha azıyla yetinmek zorunda kaldık. Yalıtım mevzusunda da birazcık daha geliştirmeye ihtiyacı var. Yüksek hızlara çıkılmış olduğu vakit gürültü beklentimizden daha çok arttı.
Citroen kampanyaları için buraya tıklayın!
Citroen C-Elysee motor özellikleri
İşte bu bölümde “tam bu otomobilden bekleneni veriyor ve noksan gördüğümüz detaylardan vazgeçebiliriz” dedirtiyor.
Citroen C-Elysee’in kalbinde 1.6 litre BlueHDi motor yatıyor. Bu motor seçeneği 3750 d/d’de 99 HP güç ve 1750 d/d’de 254 Nm tork üretiyor. 5 ileri manuel şanzıman ile kombine edilmiş dizel motor araca 10.8 saniyelik bir 0-100 km/s hızlanma kıymeti sunarken maksimum 183 km/s’lik hıza ulaşılmasını sağlıyor. Yapınak verilerine bakılırsa karma yakıt tüketim kıymeti 100 km’lik parkurda 3.8 litre olarak açıklanan Citroen C-Elysee düzgüsel sürüş şartları altında 5 litrelik tüketim değerine ulaşıyor. İşte demek istediğimiz nokta aslen tam olarak bu.
2. el Citroen C-Elysee Fiyat Sıralaması Burada!
Hızlanma değerlerine baktığımız vakit genel olarak atak sayabileceğimiz modeller içinde yer edinen Citroen C-Elysee yakıt tüketimi mevzusunda tam bir pinti. Son dönemlerde en oldukça aradığımız azca tüketen araçlar arasına adını başarıyla yazdırıyor. 5 ileri oranlı yerine 6 ileri oranlı bir şanzıman kullanıyor olsa bu değerler oldukça rahat bir halde daha da aşağıya inebilir.
İlk çalıştırıldığında sarsıntılı ve gürültülü olan HDi birim, ısınmaya başladıkça bu olumsuzluktan kurtuluyor.
Konfor ve yol tutuş özellikleri
Uzun yolculuklar esnasında koltukların rahatlığı genel olarak iyi fakat daha iyi olması gerekiyor. Şundan dolayı bu tip bir araçla kullanıcılar genel olarak uzun yolculuklar yapıyor. Süspansiyon darbeleri beklediğimizden birazcık daha çok yaşam alanına yansıyor. Bunun da iyileştirilmesi gerekiyor.
Konfor mevzusuna bunlar darbe vururken genişlik ve her insanın rahat etmiş olduğu bir yaşam alanı olması bu negatif durumu birazcık olsun azaltıyor. Bunun yanına eklenen ferahlıkta pozitif bir tesir yaşatıyor. Son aşama büyük bir bagaja haiz olması da yaşam alanına gereksiz bir halde fazladan eşya almanızın önüne geçiyor.
Yönlendirme kabiliyeti açısından derslik averajlarını yakalayan bir karakteri var fakat daha iyi bir direksiyon simidini hak ediyor. Normal olarak ele daha iyi oturan ve birazcık daha iyi görünün bir direksiyon simidini. Yalıtım mevzusunda oldukça süratli bulunmadığınız sürece mühim bir sorun yok. Sadece süratli otoyol kullanımları esnasında birazcık fazla gürültü alıyor. Yol tutuş karakteri ve güvenlik testleri mevzusunda onun limitlerine bakılırsa davrandığımız vakit bizlere bir sorun yaşatmadı.
Sıfır km Citroen C-Elysee Fiyat Sıralaması Burada!
Güvenlik özellikleri
Citroen C-Elysee 2014 senesinde meydana getirilen çarpışma testinden 3 yıldız aldı. Erişkin yolcu korumasından % 71, çocuk yolcuda % 75, yaya güvenliğinden % 54 ve haiz olduğu güvenlik yardımcılarından % 33’lük netice elde etti.
Citroen C-Elysee Yorumları
Murat Tosun’un Citroen C-Elysee yorumları şöyleki: Citroen C-Elysee olduğundan daha üst sınıfta görünmeyi başaran bir vasıta. Yaşam alanında maliyet kaygıları sebebiyle kullanılan malzemeler oldukça sert olsa bile genişlik bunun göz ardı edilmesini sağlıyor. En mühim kozunu düşük yakıt tüketimi ile oynuyor ve bunda da hakikaten övgüyü hak ediyor.
Citroen C-Elysee Fiyat özellikleri
Citroen C-Elysee benzinli manuel tercih etmeniz durumunda 75 bin TL etikete haiz. Dizel manuel istediğiniz vakit en uygun fiyat 86 bin TL olarak açıklanırken, yüksek donanıma çıkmak istediğinizde fiyat 96 bin TL oluyor. Daha oldukça ilgi görebilmesi için bu fiyatların birazcık daha aşağıda olması gerekiyor.
Citroen C-Elysee Teknik Özellikleri
Motor: 1.6 lt /Motor Hacmi: 1560 cc / Silindir Adedi: 4 /Maksimum Güç: 99 HP/Maksimum Tork: 254 Nm
Performans Verileri
0-100 km/s Hızlanma: 10.8 sn / Maksimum Hız: 183 km/s
Frenleri
Ön: Hava kanallı disk /Arka: Kampana
Citroen C-Elysee Yakıt Tüketimi Miktarı
Yakıt Türü: Dizel Kent İçi: 4.6 lt/100 km/ Kent Dışı: 3.3 lt/100 km /Karma: 3.8 lt/100 km / Kontrol: 5.0 lt/ 100 km / CO2 Emisyonu: 98 gr/km
Boyutlar
Uzunluk: 4416 mm /Genişlik: 1748 mm /Yükseklik: 1477 mm /Dingil Mesafesi: 2652 mm
Citroen C-Elysee Bagaj kapasitesi
506 lt /Yakıt Depo Kapasitesi: 50 lt /Boş Ağırlık: 1090 kilo Lastik Boyutu: 195/55 R16

Bir cevap yazın