Çinli Otomobil Üreticisi BYD, Corvette 07’nin Resmi Görüntüleri Paylaşıldı!

BYD, son dönemlerde elektrikli vasıta mevzusunda kendinden çokça söz ettiriyor. Çinli elektrikli vasıta üreticisi, yeni aracı Corvette 07’nin resmi görüntülerini bizlerle paylaştı. BYD’nin D-SUV aracı 26 Ağustos’ta ki Chengdu Otomobil Fuarı’nda tamamen tanıtılacak. Aracın ilk siparişlerinin ise Eylül ayında alınması planlanırken, BYD Corvette 07’nin Çin’deki fiyatı 36.440 dolar (660.000 TL) olacağı konuşuluyor. Öteki pazarlarda görüp görmeyeceğimiz ise hemen hemen belli değil.
BYD Corvette 07’nin Teknik Özellikleri

Aracın Plug-in Hibrit bulunduğunun yanı sıra bazı mühim detaylar paylaşılan görselle beraber paylaşıldı. Boyut olarak 4820 mm uzunlukta, 1920 mm genişlikte, 1750 mm yüksekliğindeki vasıta 2820 aks mesafesinde olmakla beraber platform olarak BYD Tang’e oldukça yakın. Güç aktarma sisteminde 1,5 litrelik 145 kW turboşarj, 150 kW ek bir elektrik motorla destekleniyor. İçerisindeki içten yanmalı motor ise Tang’deki ile aynı sadece elektrikli motorları birbirlerinden değişik. Bu sebeple performanslı versiyonun dört çeker olacağını söylemek mümkün.
Çinli Hibrit Corvette 07’nin Tasarımı

Aracın dış görünüşünü incelediğimizde ilk olarak büyük ızgaralar ve keskin farlar dikkat çekiyor. Tesla’daki şeklinde geri çekilebilir kapı kolları da eklenmiş. Ön farların içinde bulunan LED’lerin ortasında ise BYD logosu bizleri karşılıyor. Izgarasındaki Çin düğümünü çağrıştıran motiflerse aracın nerden geldiğini gösterir özellikte. Motifler aracın arka kısmına kadar devam ediyor. Ek olarak BYD Tang ile aynı platformu taşımış olduğu için beden yapısı ve tasarımı benzerlikler taşıyor.
Corvette 07 Ne Süre Satışa Çıkacak?

Daha ilkin de bahsettiğimiz şeklinde Corvette 07, 26 Ağustos’ta yapılacak Chengdu Otomobil Fuarı ile beraber kullanıcılara tanıtılacak. Ek olarak Çin’deki gazeteciler markanın fuarda aracın fiyatının da açıklayacağını ve ön siparişe açacağını belirtti. Son olarak aracın üretimine Mayıs 2022’de başlanması planlansa da yıl sonuna kadar hedeflenen vasıta üretimleri gerçekleşmeyince aracın seri üretimine de geç başlanıldı.
Trink Sat!
Arabam Kaç Para?

Bir cevap yazın