Çin Otomobil Devi ‘Chery’ Türkiye’de Yapınak Kuruyor

Çin otomobil devi Chery Türkiye’de yapınak kuracağını deklare etti. Chery, Jaguar ve Land Rover şirketinin yarısına haiz olan şirket Türkiye üstünden Avrupa piyasalarına açılmak istiyor.
Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei, Chery açıklamalar yapmış oldu. “Türkiye pazarında gelişmemizle beraber adım adım Türkiye’de bir üretim tesisi kuracağımıza ve araçlarımızı Avrupa’ya ihraç edeceğimize inanıyorum. Bu, bizim beş senelik strateji planımız dahilinde.” dedi.
İstanbul’da Genel Müdürlük Kuruluyor

Chery Türkiye’de 10 yıl ilkin birkaç modelle yaptıkları deneyimin artık tarih bulunduğunu söylemiş oldu. Ek olarak Chery’nin yepyeni bir görüntü ve teknolojiyle İstanbul’da kendi genel müdürlüğünü kuracağını deklare etti. “Hem ortaklarımızla hem de son kullanıcılarla daima beraber olacağız. En kaliteli ürünü, en iyi tasarım otomobilleri sunacağız. Bunun için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Ek olarak fiyat stratejisi normal olarak fazlaca mühim ve ek olarak ürün stratejisi, ek olarak hizmet stratejisi için de elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bir tek kalitemizi değil, bir tek işlevselliğimizi değil, tasarımımızı da geliştirmeye devam etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Ve ek olarak daima müşterilerimizin yanında olacağız ve en iyi ürün ve hizmetimizi sunacağız.” diye konuştu.
Son Modeller Türkiye’de

Bu yıl içinde Tiggo 7 Pro, Tiggo 8 Pro ve Omoda 5’i Türkiye’de piyasaya süreceklerini de deklare etti. Senenin geri kalan kısmında da elektrikli otomobilleri de Türkiye pazarında satışa sunacaklarını bildirdi. Mei, Türkiye’nin yeniliklere fazlaca açık bir ülke bulunduğunu söylemiş oldu. Ek olarak Türk müşterisinin kendilerine en iyi hissi sunan markaları daima pozitif ödeyeceğini dile getirdi.
Verilen bilgilere bakılırsa, Çin’in dünyada 80’den fazla ülkeye ulaşan global markası Chery ilk aşamada ACTECO serisi 1,6 lt’lik benzinli motorlarla donatılmış 3 SUV modelini Türkiye pazarına sunmayı planlıyor.
Senenin Son Çeyreği Satışta

Bu modellerden biri tamamen sportif coupe SUV modeli Omoda 5. Omoda’nın “Art in Motion” isminde olan akışkan hatlara haiz tasarımının da dünyada oldukça ilgi çektiğini söyleyebiliriz. 5 koltuklu kompakt SUV modeli Tiggo 7 Pro ve 7 koltuklu orta boy SUV modeli Tiggo 8 Pro ise Türkiye pazarına girecek öteki modeller olacak. Bu üç modelin satışlarına senenin son çeyreğinde başlanması planlanıyor.
Jaguar, Land Rover, Exeed ve Chery olmak suretiyle birçok değişik markayı çatısı altında bulunduran Chery International’in, dünya genelinde 10 milyondan fazla müşterisi mevcut.
Chery TIGGO 8 PRO Türkiye Yolunda!
Trink Sat!

Bir cevap yazın