Chevrolet Corvette Yakında Elektrikli Olacak

Chevrolet markasının Corvette modeli asla kuşkusuz otomobil tutkunları tarafınca her dönem sevilmiştir. Corvette’nin bu kadar ilgi görmesinde ki en büyük etken, tasarlamış olduğu her spor otomobilinde tüm sektöre öncülük etmiştir. Ek olarak kusursuz tasarımı, spor otomobilleri içinde oldukça daha çok tercih edilmesine bir sebeptir. Chevrolet şimdi ise başka bir yenilikle geliyor… Yeni hibrit Corvette oldukça yakında kullanıcılarıyla buluşacak.
Chevrolet Corvette Genel Bakış

Chevrolet Corvette, GM Motors tarafınca yaratılmış bir spor otomobildir. 1950’lerden beri spor otomobillere Amerikan tarafında yön vermektedir. Her ne kadar rakipleri oldukça kuvvetli olsa da ilkleriyle adından söz ettirmeyi başarmış bir modeldir. Örnek verecek olursak Corvette, ilk kez 1950’li yıllarda fiber glass malzemeden üretilmiştir. Bu sayede kısa sürede popülerleşmiş ve en oldukça satan spor otomobillerin arasına girmiştir. Sonrasında yarışlarda gösterdiği üstün başarılar yardımıyla satış sayıları patlamıştır.
Chevrolet Corvette Hibrit ve Elektrikli Modeli {Nasıl} Olacak?

Chevrolet markası yapmış olduğu bir açıklamada yakında Hibrit bir modelin üretileceğini ve daha ilerisi için ise tamamen elektrikli bir otomobil tasarladıklarından bahsetti. Elektrikli Chevrolet Corvette için tüm dünyada geri sayım başladı. Chevrolet markasının, Twitter’da paylaşmış olduğu kamufle Corvette’nin Hibrit olduğu düşünülüyor. Bu kamufle modelin ise 2023 yılından ilkin satışa sunulacağı doğrulandı. General Motors CEO’su 2023 senesinde piyasada olacağını Twitter hesabından kullanıcılarla paylaştı.
Elektrikli Chevrolet Corvette Tüm Detaylar

Elektrikli Chevrolet Corvette’nin enerjisini piller sağlayacak. Bu piller aracın ön tekerleklerinin içinde bulunacak.
Elektrik modunda önden çekişli, düzgüsel modda ise arkadan çekişli bir vasıta olacak.
Tasarım olarak daha mütevazı ve minimalist bir görünüme haiz olacak.
Elektrik modunda motora hususi bir spor ses verilecek böylece elektrikli motorun ince sesinden ziyade kuvvetli bir spor otomobil sesi gelecek.

Gösterilen fragmanda aracın V8 motorlu olduğu görülüyor. Yukarıda da bahsettiğimiz şeklinde aracın 4 çeker olması öteki spor araçlardan farkını ortaya koyuyor. Ön tekerler elektrikli motordan güç alırken arka tekerler ise devasa V8 motorundan güç alacaklar.
Gelecek aylarda elektrikli Chevrolet Corvette modeli hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam edecektir. Siz bu aracın Hibrit modeli ve tamamen elektrikli hali hakkında ne düşünüyorsunuz ?
2.El Chevrolet Corvette İlanları

Bir cevap yazın