Chery Türkiye Yeni İş Ortaklığını Deklare etti!

Chery Türkiye Yeni İş Ortaklığını Deklare etti! Türkiye pazarına iyi bir giriş icra eden Chery, bir basın lansmanıyla Maher Tüm ortaklık’e bağlı Quick Finans ile iş ortaklığına gittiğini duyurdu. Marka, lansman kapsamında Türkiye’de gerçekleştireceği faaliyetleri deklare etti.
İmza töreni ise; Quick Towers’ta düzenlendi. Törene iki şirketten de pek oldukca mühim yönetici katılım gösterdi. Sürücüler ilk başta; 1.6L TGDI motoru ve 7 ileri otomatik şanzımanı olan OMODA 5, TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO benzer biçimde modelleri tanıyacak. Araçların kasa tipi ise SUV’dir. Ek olarak bu modeller, Quick Finans’ın sürücülere sunmuş olacağı kredi alternatifleriyle ulaşacak.
Hem de marka rekabetçi bir fiyat politikası izleyeceğine dairde bilgiler verdi. Satışların ise, 2023’ün ilkbahar aylarında başlaması planlanıyor. Ek olarak 2024 yılı ile de hem elektrikli hem de hibrit modellerin sunulacağına ilişkin açıklamalar yapmış oldu.

Lansmanda Meydana getirilen Bilgilendirmeler
Ortaklık için bir araya gelen iki firmanın mühim adları mevzuya dair açıklamalar yaparak kamuoyunu bilgilendirdi. İlk olarak; Chery Türkiye Başkanı Fenghuo Si, Türkiye pazarına tekrardan girmekten mutluluk duyduğunu söylemiş oldu. Ek olarak mevzuya ilişkin olarak şu açıklamayı yapmış oldu; “Quick Finans’ın arkasında kuvvetli finansman desteği, otomotiv finansmanı alanındaki deneyim ve deneyime haiz kuvvetli ekibiyle yaptığımız iş birliğinden dolayı büyük bir sevinç duyuyoruz. Chery için Türkiye, oldukca mühim bir stratejik pazar. Kısa sürede Türkiye’de tüketicilerle buluşacağımız için oldukca heyecanlıyız”.
Ek olarak sözlerine sözle devam etti; “Dünyada ilgi gören araçlarımızın tüketicilerle uygun finansman koşullarında buluşabilmesinde finansman partnerimiz Quick Finans’ın; oldukca mühim katkıları olacağına inanıyoruz. Daima satın alan odaklı bir şirket olan Chery, Quick Finans’ın uygun finansman paketleri yardımıyla, yalnız süratli ve ergonomik hizmetler sunmakla kalmayacak, bununla beraber müşterilerimizin hayalini kurduğu, onlara kıymet katan yeni otomobillerine kolayca ulaşabilmesini sağlayacak”.

Ek olarak Chery Türkiye’den, Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan‘da açıklamalar yapmış oldu. Turan açıklamasında; “Türkiye genelinde kendi yatırımımızla faaliyete başlayacağımız 2023 senesinde 25 yetkili satıcı (satış ve servis) ile hizmet vereceğiz. Bu sayı 2024 senesinde 40’ı aşacak. Finansman partnerimiz Quick Finans; ile tüm bayilerimizde satış anında süratli ve uygun finansman imkanı sunacağız. Quick Finans, bununla beraber bayilerimizin yığın finansmanını destekleyerek Chery Türkiye’den vasıta alımlarının finansmanında da çözümler sunacak” dedi.
Quick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ ise, yaptıkları iş birliğinin önemli olduğu dile getirdi. Mevzuya ilişkin olarak; “Vatanımızda yatırım sonucu alan global otomotiv markası; Chery ile otomotiv finansmanı mevzusunda iş birliği yapmaktan ve kendilerini genel müdürlüğümüzde ağırlamaktan sevinç duyuyoruz” dedi. Ek olarak yapmış olduğu konuşmada Karadağ, Quick Finans’ın akıllı, ergonomik anında kredi seçeneklerinin müşteriler için avantajlı olduğuna değindi.
Son olarak eğer bu içeriğimizi beğendiyseniz; “Dünya Devi Chery Türkiye’de!” başlığımıza da göz atın.

Kaynak-1: Chery Türkiye
Kaynak-2: Quick Finans

Bir cevap yazın