Chery Group’tan Üstün dereceli Satış Başarısı!

Dünyanın en büyük otomobil gruplarından önde gelen Chery Group, geçtiğimiz aralık ayında kaydettiği 105.483 tane ile 2022 yılı toplam satışlarını bundan önceki yıla gore %28,2 artırdı ve 1.232.727 tane benzer biçimde zamanı bir rakama ulaştı. Ek olarak Chery Group, bundan önceki yıla kıyasla yüzde 67,7 artışla 451.337 tane ihracat gerçekleştirerek, binek vasıta ihracat satış hacmi sıralamasında 20 yıl üst üste Çinli markalar içinde birinci sırada yer aldı.
Chery Group, 2022 Senesinde 1 Milyon Satış Adedini Aştı!
Kısa sürede yepyeni modelleriyle vatanımızda yollara çıkmaya hazırlanan Çinli otomobil devi Chery, 2022 senesinde yaşanmış olan zorluklar ve belirsizliklere karşın mevcud trendin aksine mühim bir gelişme kaydetti. Böylece tarihinin en iyi performansını sergileyerek birçok ‘ilk’ gerçekleştirmiş oldu.
Senelik satış hacmi ilk kez 1 milyon adedin üstüne çıkan Chery, 1,23 milyon adetle yeni bir rekora imza attı. Bununla beraber senelik ihracatı da ilk kez 450.000 adede ulaştı. Marka, Çinli binek vasıta markaları içinde ‘dünyaya açılma’ rekorunu kırdı. Chery Group güncel haliyle dünya genelinde toplam 11,20 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Bunların 2,40 milyonu ihracat pazarlarında içeriyor.

Çinli Otomobil Markaları İçin Rol Modeli
Chery, kullanıcılarla beraber ekoloji yaratarak popüler ürünler geliştirmeye devam ediyor ve büyümesini hızla sürdürüyor. Küreselleşme, derinlemesine gelişme ve marka imajı yapmaya kadar geniş bir kapsamla küresel otomobil pazarını hedefleyen Marka, ihracat pazarlarında başarıya ulaşmış olmak ve gene ihracat pazarlarında ortaklarla iş birliği yaparak Çinli işletmeler için yeni bir internasyonal kalkınma modeli uyguluyor. Chery Group, 2022 yılı için Çinli binek otomobil ihracatında üst üste gerçekleştirdiği aylık ihracat rekorunu kırarak dört ay üst üste aylık 50.000 ihracat adedini aştı. Üstelik TIGGO 8 ve TIGGO 7 modelleri, ihracat pazarların itimatını ve beğenisini kazanmış durumda. Ek olarak TIGGO 8, birçok kez Brezilya ve öteki ülkelerde devlet konuklarını ağırlama aracı olarak da vazife yapmış oldu. Chery’nin bugüne dek ki toplam ihracat hacmi, aynı dönemde Çinli otomobillerinin toplam ihracat hacminin %20’sini oluşturuyor.
İtici Gücü İnovasyon
Chery’nin stratejik kararlılığı, sabrı ve seneler içindeki kalite mevzusundaki ısrarı yardımıyla, tüm mühim iş göstergeleri üstün dereceli seviyelere ulaştı. İnovasyonu itici güç olarak benimseyen Chery, ‘Technology Chery’ liderliğini güçlendirmeye ve küresel bir teknoloji şirketine dönüşümünü hızlandırmaya devam ediyor. Otomobil endüstrisindeki süratli dönüşüme öncülük etmek suretiyle, Chery, sınır ötesi için bilim adamlarından oluşan hususi bir ekip kurdu ve Chery’nin ‘teknolojik yenilik fabrikasını’ hayata geçirdi. Böylece yeni teknolojiler ve yeni çıkan ürünler geliştirerek sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Çinli üretici, 2022’nin sonunda toplam 25.795 patent deklare etti ve 17.177 patent onayı aldı. Bunların yüzde 37’si buluşlar içindi ve sektörün en iyileri içinde yer aldı.

Sınır Ötesi İttifaklar
Kazan-kazan iş birliği ilkesine dayanan Chery, ‘ortaklık çevresini’ devamlı olarak genişletti. Böylece ortak yenilik, entegre yenilik ve açık iş birliği için bir takım ‘sınır ötesi ittifak’ yarattı. Chery Group; Haier, Huawei, Luxshare Precision, CATL, iFLYTEK, Horizon Robotics ve değişik sektörlerdeki öteki üst derslik şirketlerle endüstriyel web, akıllı çözümler, güç bataryası sistemleri alanlarında ‘sınır ötesi ittifaklar’ oluşturmak için el ele verdi.
Chery ve COSMOPlat tarafınca 2022 senesinde kurulan HiGOPlat endüstriyel İnternet platformu, Chery Qingdao Süper Fabrikası ve Chery Wuhu Süper Fabrikasını art arda devreye aldılar ve uygulamaya koydular. Bu gelişmeler, marka için endüstriyel web ile desteklenen akıllı yapınak uygulamasını hayata geçirmek için pratiklik sağlamış oldu. Üstelik Çinli üretici 2023 için;

Senelik satış hacminde ve öteki mühim iş göstergelerinde büyümeyi sürdürmek,
İş kalitesinde devamlı bir iyileşme sağlamak ve
Böylece yakın gelecekte dünyanın en iyi otomobil şirketleri içinde yer almak için yeni bir hedef belirledi.

Daha detaylı informasyon için Chery internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Chery

Bir cevap yazın