CF Moto NK250 Motosiklet İncelemesi

Bugün sizlerle NK250 motosikleti inceleyeceğiz. Hem de {nasıl} bir geçmişe haiz olduğuna bakacağız.
CF MOTO Kimdir?
CF Moto 1989 senesinde Çin’de kurulan bir şirkettir. Bu şirket her türlü yol ve arazi şartlarına uygun ATV, UTV modelleri olmakla beraber birçok çeşit motosiklet taşıtları üretmektedir. CF Moto, senelik 800.000 tane motosiklet üretim kapasitesine haizdir. Hem de 70 ülkede bulunmak suretiyle 600.000 tane motosiklet üretme kapasite haizdir.
Üstelik bu şirket, 1.6 milyon metre kare alana kurulu olan sektörde mühim bir konuma haizdir. CF Moto, 70’in üstünde ülkede, 51 değişik motor bloğuyla haiz 98 çeşit ürün tasarlamış ve geliştirmiştir. Şirket, dünya genelinde 1500’den fazla internasyonal şirket ile iş birliği yürütmektedir. Devamlı kendini geliştiren yeniliğe ehemmiyet veren ve kaliteyi bozmamaya dikkat etmektedirler. Hem de tasarrufu en üstte tutmaya çalışan üretim anlayışına haizdir. CF Moto, Avrupa, Şimal ve Cenup ABD, Kanada, Afrika ve Çin’de dağıtımını sürdürmektedir.
NK250 Nedir?
CF Moto’nun NK serisi olan yakışıklı tasarıma haiz ve devletimizde bol miktarda sevilen 250cc modelini inceleyeceğiz. NK250 motosiklet tamamen yeni nesil bir çelik boru şasiye haizdir. Motosikletin ön tarafında aşağıya doğru inen çatallar 150NK’yı oldukça çağrıştırıyor. Üstelik NK250 modelinde yakıt ekonomisi ve emisyon seviyesini en aza indirmek için Bosch’un yakıt sistemleri kullanılmıştır.
Frenleme konusunu geçecek olursak J. Juan meşhur bir İspanyol markası tercih edilmektedir. 250NK’ya gore muhteşem tutan bu frenler beklentilerin üstünde bir performans sergilemiştir. Bu fren markası bununla birlikte 650NK’da gene tercih edilmiştir.
Teknik Özellikleri
Yeni bir blok kullanılan bu modelde 250cc tek silindirli, 4 zamanlı, sıvı soğutmalı, 4 valfli DOCH motor olarak geçmektedir. Üstelik 9000rpm de 19,5kW güç üreten bu motosiklet 7500rpm de ise 22Nm tork üretmektedir.
Yakıt ekonomisi ve emisyonu en aza indirmek adına Bosch EFI kullanılmıştır. Hem de 6 ileriye haiz bir şanzıman kullanılmaktadır. Kullanıcısına daha ergonomik hissettirmek sebebiyle 12,5L bir yakıt deposuna haizdir. Bu depo yardımıyla motor daha kaslı gözükmektedir. Ön ve arka tarafta bir İspanyol markası olan J. Juan disk frenler tercih edilmiştir. Birçok değiştirilebilir sürüş moduyla kullanıcısına daha güvenli ve daha konforlu bir sürüş sağlamaktadır.
Motorun kuru (sıvılar konulmadan önceki) ağırlığı 151kg’dir. Agresif duran alçak ve keskin hatlı far tasarımı LED aydınlatmalar ile donatılmıştır.
Motorun boyutu ve ölçülerine bakacak olursak 1990mm uzunluk 780mm genişlik ve 1070mm yüksekliğe haizdir.
İkinci El NK250 Tutarları

Bir cevap yazın