Çetinkaya-Tezeken İkilisi Türkiye Ralli Şampiyonası’na Hazır!

2023 Türkiye Ralli Şampiyonası, Karya Otomobil Spor Kulübü (KAROSK) tarafınca düzenlenen ve Bodrum’un en büyük spor organizasyonları içinde yer edinen Rally Bodrum ile başlıyor. Ace Of Mice En İyi Spor Etkinliği branşında jüri hususi ödülü alarak “ilk ödüllü ralli” unvanını kazanan organizasyon, 14-16 Nisan tarihleri içinde gerçekleştirilecek.
Geçtiğimiz yıl Kategori 1 ve Fiesta Cup R1-ST kategorilerini kazanan Kemal Çetinkaya-Tolga Tezeken ikilisi ise yeni sezona iddialı bir başlangıç yapıyor. Motul’un desteğiyle sıkıntılı yarış koşullarının üstesinden gelecek Çetinkaya-Tezeken, bu yıl Subaru Impreza ile start alıyor. Sezonun ilk rallisine 138 sporcu katılım gösterirken, start seramonisi 14 Nisan Cuma akşamı Bodrum Belediye Meydanı’nda başlamış olacak.

Motor sporları tutkunlarının heyecanla beklediği Türkiye Ralli Şampiyonası, Bodrum’da başlıyor. Erkan Bodur Ralli Kupası’na da puan verecek olan yarışta Kemal Çetinkaya ve Tolga Tezeken de yarışacak. İkili, Karbonz ve  yeni otomobilleri Subaru Impreza ile start alacak. Geçen yıl Kategori 1 ve Fiesta Cup R1 – ST kategorilerini kazanan ikilinin teknik destekçisi ise gene Proservice olacak.
Topluluğun tanınan ekibi, bilhassa yarış koşullarında üstün dayanım özelliğine haiz Motul yağlarıyla genel klasman ve kategorilerinde sezonu birinci tamamlamayı hedefliyor. Değişik yol ve iklim şartlarına haiz yüksek tempolu yarışlara sahne olacak tüm şampiyonada Impreza’nın boxer motoru Motul 300V, şanzımanı Gear Competition, fren sistemi RBF 660, tüm soğutma sistemi ise Auto Cool Expert ile koruma altına alınıyor.

138 sporcunun ve 69 kaydın bulunmuş olduğu yarışta sezonun ilk rallisinin start seremonisi, 14 Nisan Cuma akşamı gerçekleşecek. Bodrum Belediye Meydanı’nda yapılacak seremoninin saati ise 21:30 olacak. Ralli, 16 Nisan Pazar günü Be Premium Hotel’deki finish seremonisi ve ödül töreni ile son bulacak.
 

Bir cevap yazın