Çetinkaya – Tezeken İkilisi Sezona Süratli Giriş Yapmış oldu!

Karya Otomobil Spor Kulübü (KAROSK) tarafınca düzenlenen Rally Bodrum, bu yıl da kıran kırana mücadeleye sahne olurken motor sporları tutkunlarına keyif dolu anlamış olur yaşattı. Türkiye’nin en “süratli” pilotlarının yarıştığı sezonun ilk durağında 69 otomobil savaşım etti. Sezonun ilk yarışında Mumcular, Mazı, Etrim bölgelerindeki toprak etaplar, sporcular için oldukça zorlayıcıyken seyircilere unutulmaz görüntüler sundu.

Kemal Çetinkaya ve Tolga Tezeken ikilisi ise yarışmaya, efsanevi boxer motoruyla ralli topluluğunun en ikonik otomobillerinden olan Subaru Impreza ile katıldı. Karbonz ve Motul desteğiyle Erkan Bodur Ralli Kupası’nda yarışan ikili, yarışın başlarında aldıkları birinciliği tüm yarış boyu korumayı başardı. Böylece hem kategori 4’te hem de genel klasmanda galibiyetin sahibi oldu. Be Premium Hotel’de meydana gelen finish seremonisiyle yarış sona ererken Çetinkaya ve Tezeken kürsüdeki birincilik koltuğuna oturdu. Kıran kırana geçen sıkıntılı etaplarda doğru strateji ile savaşım eden ekip, en büyük destekçileri Karbonz ve Motul’un gücüyle hedefledikleri sonucu almayı başardı.

Motor sporları tutkunlarının heyecanla takip etmiş olduğu Türkiye Ralli Şampiyonası, 20-21 Mayıs 2023 tarihleri içinde, Yeşil Bursa Rallisi ile devam edecek.
 

Bir cevap yazın