Cenup Kore için Makyajlanan 2023 Kia Seltos Tanıtıldı

Cenup Koreli otomobil üreticisi Kia, 2019’da ürün yelpazesine eklediği SUV modeli Kia Seltos’u tanıtmıştı. 2023 Kia Seltos makyajlanarak yeniden pazara sunuldu. İlk olarak Cenup Kore arkasından öteki pazarlara sunulacak model makyajlanarak daha çağdaş bir tasarıma haiz oldu. LX, S, EX, Nightfall Edition ve SX isminde beş değişik donanım seçeneğiyle satışa sunulacak model hakkında daha çok bilgiyi Temmuz ayının ortalarında öğrenmiş olacağız.

Dış Tasarım: İlk Bakış

2023 Kia Seltos‘un dış tasarımını ilk incelediğimizde yenilenen LED farlar dikkat çekiyor. Aracın gövdesi dışındaki detaylar ise tüm renk versiyonlarında krom siyah olarak tasarlanmış. Çift renkli tasarım ise Seltos modelinde aşina olduğumuz bir özellik. Ek olarak aracın en oldukca beğenilen özellikleri ise ön ızgara ve geometrik desenli jantları oldu.

Yeni 2023 Kia Seltos İç Mekan

Aracın iç mekanını incelediğimizde öteki modellerden de aşina olduğumuz 10,25 inçlik multimedya ekran bizleri karşılıyor. Eski vites topuzunun yerini ise döner vites kullanılmış. Ek olarak vasıta standart sürücü destek sistemine haiz. Gürültü engelleme sistemi ile otoyoldan gelen sesleri minimuma indiriyor. Ek olarak çarpışma önleme şeklinde bir oldukca güvenlik özellikleri sunuyor.
Motor ve Performans: İki Değişik Motor Seçeneği
2023 Kia Seltos 2.0 litrelik dört silindirli ve 1.6 litrelik dört silindirli iki motor seçeneği sunuyor. 2.0 litrelik motoru 146 beygir güç üretirken, 1.6 litrelik motoru ise 175 beygir güç üretiyor. Şanzıman olarak ise 7 vitesli otomatik CVT şanzıman kullanılmış. Ek olarak 0-100’e hızlanması 6.6 saniye olan model, rakipleri Hondar HR-V ve Toyota Cross şeklinde modellerle karşılaştırıldığında iyi bir performansa haiz.
2023 Kia Seltos’un Fiyatı Ne kadar?

LX, S, EX, Nightfall Edition ve SX isminde beş değişik donanım seçeneğiyle satışa sunulan modelin başlangıç fiyatı ise 22.840 Dolar. Ek olarak acın hibrit versiyonu kısa sürede ekleneceği söylense de hemen hemen net bir izahat yok. Son olarak model hakkında daha çok bilgiyi 15 Temmuz’da düzenlenecek Busan Otomobil Fuarı ile beraber öğreneceğiz.

LX: 22.840 Dolar
S: 22.890 Dolar
EX: 26.140 Dolar
Nightfall Edition: 27.040 Dolar
SX: 28.340 Dolar

Sıfır KM Kia Tutarları ve Paketleri

Bir cevap yazın