Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma Masrafı Ne Kadar

Emniyet işlemleri için, ne kadar fazla bilgi sahibi olur iseniz o kadar az para harcarsınız. Çekme belgeli araç işlemleri için tüm evraklarınız hazır gidin maliyetinizi düşürün. Emniyet çevresinde işlemler normalden %30-40 daha pahalı. Bu nedenle yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Bu konumuzda Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma İşlemleri Nasıl Yapılır, Bu işlemler ne kadar tutar, maliyet ve prosedür bilgileri ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma İşlemleri Nasıl Yapılır Emniyet müdürlüğüne başvururken tamamlanması gereken işlemler;Ek-1 BelgesiDilekçeŞöförler Odası DosyasıAraç Sahibi KimliğiTrafik Tescil BelgeleriZorunlu Trafik SigortasıAraç Muayenesi Geçerlilik Belgesi İle Emniyet müdürlüğüne başvuru yapmanız gerekmektedir.Önemli ! Bakınız:  Araç Trafikte Yakalanırsa Ne Olur İşlemler Nasıl Etkilenir Görmek İçin TıklayınızÇekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma Masrafı Ne Kadar Bu ücretler ilden ile, yada yıldan yıla farklılıklar gösterebilir. Fakat genel itibari ile örnek teşkil etmesi adına yapılacak masrafların maliyeti• Ek-1 Belgesi : Genellikle 10,00 TL Gibi bir ücrete Doldurulmakta
• Şöförler Odası Dosyası : 10,00 TL Gibi bir ücrete dilekçe ile birlikte verilir.
• Dilekçe Örneği : Dosya ve Ek-1 Yanında Ücretsiz Verilmektedir.
• Zorunlu Trafik Sigortası Masrafı : Araç trafikten çekildiği için gecici poliçe yapılması gerekiyor. Bu da işlemler bitip ruhsatınız çıktığında iptal edilecek anlamına gelmektedir. Araç kullanım tarzına göre değişse de sigortanın sadece farkı 100-300 Tl arası tutabilir. Poliçe toplam 1000-3000 aralığında olabilir burada iptal edildikten sonraki farkını ele alıyoruz.• Araç Muayenesi : Kullanım tarzına göre değişir. Hususi otolarda ortlama 200,00 TL + Gecikme cezası Aylık 10,00 TL civarı
• Plaka ve Ruhsat Yaprak Ücreti : Plakalar 40,00 TL gibi bir ücrete şöförler odasından bastırılabiliyor. Değişecek olan ruhsat yapraklarının fiyatı ise adet başı ortalama 100,00 TL diğerbiliriz. İki yaprak birden değişir ise 200,00Tl maliyeti olacaktır.
Genel olarak Toplam Maliyeti İse
• 10TL + 10TL + 250 TL + 250 TL + 200Tl =730 TL gibi bir rakam çıkmaktadır Bu tutar daha az olabileceği gibi daha çok da olabilir. Örneğin ruhsat yaprağınızın sadece biri değişecek ise, muayeneniz aten var ise, Ek-1 ve sigortaya para vermeyecek iseniz vs bu durumlar maliyetinizi ortalama 200-300 Tl ye kadar çekebilir. Burada yazanlardan hangisine ne kadar ihtiyacınızın olduğunu hesaplayarak kendi maliyet hesabınızı net olmasa da ortalama olarak çıkarabilir ve fikir edinebilirsiniz.
Ayrıca söz konusu fiyatlar 2017 yılında geçerli olduğu fiyatlardan ileriki yıllar olan 2018 ve 2019 gibi yıllarda farklı tarifelerde olacaktır. Bu sebeple söz konusu fiyatlar güncel olmayabilir.Bize Sorun! Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Sokma ve tekrar trafiğe çıkarma ile ilgili olarak Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma cezası maliyeti, işlemleri gibi tüm aklınıza takılan ve merak ettiğiniz konularda bizlere sorularınızı sorabilirsiniz. Soru sormak isteyenler aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularını bizlere iletebilirler. Sorulan sorulara günlük olarak cevaplar verilmektedir.

Bir cevap yazın