Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma Harcaması Ne Kadar

cekme belgeli araci trafige cikarma harcamasi ne kadar 6296ecd269be8

Güvenlik işlemleri için, ne kadar fazla informasyon sahibi olur iseniz o denli azca para harcarsınız. Çekme belgeli vasıta işlemleri için tüm evraklarınız hazır gidin maliyetinizi düşürün. Güvenlik çevresinde işlemler normalden %30-40 daha pahalı. Bu yüzden yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Bu konumuzda Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma İşlemleri {Nasıl} Yapılır, Bu işlemler ne kadar meblağ, maliyet ve prosedür detayları ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma İşlemleri {Nasıl} Yapılır Güvenlik müdürlüğüne başvururken tamamlanması ihtiyaç duyulan işlemler;Ek-1 BelgesiDilekçeŞöförler Odası DosyasıAraç Sahibi KimliğiTrafik Tescil BelgeleriZorunlu Trafik SigortasıAraç Muayenesi Geçerlilik Belgesi İle Güvenlik müdürlüğüne müracaat yapmanız gerekmektedir.Mühim ! Bakınız:  Vasıta Trafikte Yakalanırsa Ne Olur İşlemler {Nasıl} Etkilenir Görmek İçin TıklayınızÇekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma Harcaması Ne Kadar Bu ücretler ilden ile, yada yıldan yıla farklılıklar izah edebilir. Fakat genel itibari ile örnek teşkil etmesi adına yapılacak masrafların maliyeti• Ek-1 Belgesi : Çoğu zaman 10,00 TL Benzer biçimde bir tutara Doldurulmakta
• Şöförler Odası Dosyası : 10,00 TL Benzer biçimde bir tutara dilekçe ile beraber verilir.
• Dilekçe Örneği : Dosya ve Ek-1 Yanında Parasız Verilmektedir.
• Mecburi Trafik Sigortası Harcaması : Vasıta trafikten çekilmiş olduğu için gecici poliçe yapılması gerekiyor. Bu da işlemler bitip ruhsatınız çıktığında iptal edilecek anlamına gelmektedir. Vasıta kullanım tarzına gore değişse de sigortanın yalnız farkı 100-300 Tl arası tutabilir. Poliçe toplam 1000-3000 aralığında olabilir burada iptal edildikten sonraki farkını ele alıyoruz.• Vasıta Muayenesi : Kullanım tarzına göre farklılık gösterir. Hususi otolarda ortlama 200,00 TL + Gecikme cezası Aylık 10,00 TL civarı
• Plaka ve Ruhsat Yaprak Tutarı : Plakalar 40,00 TL şeklinde bir tutara şöförler odasından bastırılabiliyor. Değişecek olan ruhsat yapraklarının fiyatı ise tane başı averaj 100,00 TL diğerbiliriz. İki yaprak birden değişmiş olur ise 200,00Tl maliyeti olacaktır.
Genel olarak Toplam Maliyeti İse
• 10TL + 10TL + 250 TL + 250 TL + 200Tl =730 TL şeklinde bir sayı çıkmaktadır Bu meblağ daha azca olabileceği şeklinde daha çok da fazla olabilir. Mesela ruhsat yaprağınızın yalnız biri değişecek ise, muayeneniz aten var ise, Ek-1 ve sigortaya para vermeyecek iseniz vs bu durumlar maliyetinizi averaj 200-300 Tl ye kadar çekebilir. Burada yazanlardan hangisine ne kadar ihtiyacınızın bulunduğunu hesaplayarak kendi maliyet hesabınızı net olmasa da averaj olarak çıkarabilir ve düşünce edinebilirsiniz.
Ek olarak söz mevzusu fiyatlar 2017 senesinde geçerli olduğu fiyatlardan ileriki seneler olan 2018 ve 2019 şeklinde yıllarda değişik tarifelerde olacaktır. Bu sebeple söz mevzusu fiyatlar güncel olmayabilir.Bizlere Mesele! Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Sokma ve yine trafiğe çıkarma ile ilgili olarak Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma cezası maliyeti, işlemleri şeklinde tüm aklınıza takılan ve merak ettiğiniz mevzularda bizlere sorularınızı sorabilirsiniz. Sual sormak isteyenler aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularını bizlere iletebilirler. Sorulan sorulara günlük olarak cevaplar verilmektedir.

Bir cevap yazın