Cam Filmi fiyatları ne kadardır, Cam Filmi nasıl Takılır?

cam filmi fiyatlari cam filmi nasil takilir 616120630551a scaled

Geçenlerde yazları güneşten rahatsız olmam, görüntü olarak daha hoş görünüyor olması sebebiyle aracıma cam filmi yaptırdım. Pek araştırmadan direk ilk gördüğüm yere yaptırdığım cam filmi ile ilgili informasyon vermek istedim.

Cam Filmi Tutarları

Cam filmi taktıracağınız vakit önünüze birçok seçenek çıkıyor. 400-500 TL şeklinde ücretlere uzun süre garantili ve kaliteli işçilik ile meydana getirilen filmler var. Bu firmalar kapı döşemesini söküp camı alıyor ve dışarıda film kaplamasını yapıyor. Bu sayede daha uzun ömürlü olan filmlerin kalitesi de yüksek oluyor. Ben fiyat ve kapı döşemelerinin sökülmemesi için daha uygun fiyatlı olanı tercih ettim.

Diğeri seçenek de birçok yerde bulunan cam filmi icra eden dükkanlar oluyor. 100-150 TL içinde bir ücret 4 cam+ arka bagaj camına cam filmi yaptırabiliyorsunuz. Camlar sökülmeden vasıta üstünde yapıldığı için işlem averaj 1 saatte tamamlanıyor. Yalnız işçiliğinin fena olması ve muhtemelen 1-2 yıl içinde cam açıldıkça deformasyona uğramış olacak olması da göz önünde bulundurulmalı.
Cam filmi sonrası

Ben aracıma ön ve arka camlara 2 numara koyulukta cam filmi tercih ettim. Halihazırda arka camlarım %40 koyu renkli olduğundan daha koyu bir hal aldı.

Cam filmlerinde koyuluk 1 ila 4 arası rakamlar ile belirleniyor. Yan camlar için en açık film 1 numarayken en koyusu 4 numara olmakta. Bilhassa daha ilkin cam filmi kullanmadıysanız ön yan camlara 1 yada 2 numara uygulatmanızı tavsiye ederim. Bilhassa yağmurlu akşamlarda aynaları görmek olanaksız olabiliyor. Arka camlara ise eğer güneş geçirgenliğini azaltmak isterseniz 3-4 numara tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir Kw Hp Hesaplama – Vasıta Hp HesaplamaCam filmi numaraları bazı kaliteli markalarda 0.50, 0.75 şeklinde daha düşük ışık geçirgenliğinde de olabiliyor. Eğer görüşünüzün azalmaması ve güneş etkilerini azaltmak istiyorsanız önerim 2 numara cam filmi olacaktır.
Cam Filmi Yaptırdıktan Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam filminin montajından sonrasında 2-3 gün süresince camların basınçlı suya maruz kalmaması ve açılıp kapanmaması gerekiyor. Ben bu durum için cam kumandalarını bantladım.
İşlem sonrasında aracınızı güneş altına park etmeniz filmlerin cama iyice oturmasını ve eğer kaldıysa kabarcıkların ortadan kalkmasını elde edecektir.

Aracınızı uzun süre kullanmadığınızda yada kirli olduğunda cam fitillerinin etrafını denetim etmeniz ve sivri bir nesnenin cama temas etmemesini sağlamalısınız. Yaprak, dal parçaları cam açılıp kapatılırken filmi çizebilmektedir.

Cam Filmi Yasak Mı 2019

Aracım ile cam filmi sonrası birkaç kez çevirmeye girdim ve herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadım. Güncel yasada bir tek ön camınızda film olursa muayenede ağır kusur olarak değerlendiriliyor ve polis çevirmelerinde problem yaşanabiliyor.

Ön Cam Filmi Yasak Mı

Her ne kadar üstte de söylediğim şeklinde yan camlar için problem yaşanmasa da ön camlar trafik çevirmelerinde bir oldukca süre sorun yaratıyor. Trafik kameralarının vasıta içerisini göremiyor oluşu, sürüş güvenliğini bozmuş olduğu gerekçeleri sebebiyle ön cam filminin cezası 235 TL. Ön cam filmi cezasını erken ödemeniz durumunda ise 181 TL’ye düşmekte.
Yazı ÖzetiİçerikCam Filmi Tutarları, Cam Filmi nasıl Takılır?AçıklamaCam filmi averaj 100-150 TL bandında takılıyor. Yalnız kaliteli firmalar için bu meblağ 500-600 TL’lere çıkabilmekte.

Bir cevap yazın