Cam Filmi Tutarları, Cam Filmi Iyi mi Takılır?

Ekim 9, 2021 by Yorum yapılmamış

Geçenlerde yazları güneşten rahatsız olmam, görüntü olarak daha hoş görünüyor olması sebebiyle aracıma cam filmi yaptırdım. Pek araştırmadan direk ilk gördüğüm yere yaptırdığım cam filmi ile ilgili informasyon vermek istedim.

Yazı Başlıkları(İncele)

Cam Filmi FiyatlarıCam Filmi Kaç Numara Olmalı 2019Cam Filmi Yaptırdıktan Sonrasında Dikkat Edilmesi GerekenlerCam Filmi Yasak Mı 2019Ön Cam Filmi Yasak Mı
Cam Filmi Tutarları
Cam filmi taktıracağınız vakit önünüze birçok seçenek çıkıyor. 400-500 TL şeklinde ücretlere uzun süre garantili ve kaliteli işçilik ile meydana getirilen filmler var. Bu firmalar kapı döşemesini söküp camı alıyor ve dışarıda film kaplamasını yapıyor. Bu sayede daha uzun ömürlü olan filmlerin kalitesi de yüksek oluyor. Ben fiyat ve kapı döşemelerinin sökülmemesi için daha uygun fiyatlı olanı tercih ettim.
Öteki seçenek de birçok yerde bulunan cam filmi icra eden dükkanlar oluyor. 100-150 TL içinde bir ücret 4 cam+ arka bagaj camına cam filmi yaptırabiliyorsunuz. Camlar sökülmeden vasıta üstünde yapıldığı için işlem averaj 1 saatte tamamlanıyor. Sadece işçiliğinin fena olması ve muhtemelen 1-2 yıl içinde cam açıldıkça deformasyona uğramış olacak olması da göz önünde bulundurulmalı.
Cam filmi sonrası
 

 
 
 
 
Ben aracıma ön ve arka camlara 2 numara koyulukta cam filmi tercih ettim. Halihazırda arka camlarım %40 koyu renkli olduğundan daha koyu bir hal aldı.

Cam Filmi Kaç Numara Olmalı 2019
Cam filmlerinde koyuluk 1 ila 4 arası rakamlar ile belirleniyor. Yan camlar için en açık film 1 numarayken en koyusu 4 numara olmakta. Bilhassa daha ilkin cam filmi kullanmadıysanız ön yan camlara 1 yada 2 numara uygulatmanızı tavsiye ederim. Bilhassa yağmurlu akşamlarda aynaları görmek olanaksız olabiliyor. Arka camlara ise eğer güneş geçirgenliğini azaltmak isterseniz 3-4 numara tercih edebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir  Kw Hp Hesaplama – Vasıta Hp HesaplamaCam filmi numaraları bazı kaliteli markalarda 0.50, 0.75 şeklinde daha düşük ışık geçirgenliğinde de olabiliyor. Eğer görüşünüzün azalmaması ve güneş etkilerini azaltmak istiyorsanız önerim 2 numara cam filmi olacaktır.
Cam Filmi Yaptırdıktan Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam filminin montajından sonrasında 2-3 gün süresince camların basınçlı suya maruz kalmaması ve açılıp kapanmaması gerekiyor. Ben bu durum için cam kumandalarını bantladım.
İşlem sonrasında aracınızı güneş altına park etmeniz filmlerin cama iyice oturmasını ve eğer kaldıysa kabarcıkların ortadan kalkmasını elde edecektir.
Aracınızı uzun süre kullanmadığınızda yada kirli olduğunda cam fitillerinin etrafını denetim etmeniz ve sivri bir nesnenin cama temas etmemesini sağlamalısınız. Yaprak, dal parçaları cam açılıp kapatılırken filmi çizebilmektedir.

Cam Filmi Yasak Mı 2019
Aracım ile cam filmi sonrası birkaç kez çevirmeye girdim ve herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadım. Güncel yasada bir tek ön camınızda film olursa muayenede ağır kusur olarak değerlendiriliyor ve polis çevirmelerinde mesele yaşanabiliyor.
Ön Cam Filmi Yasak Mı
Her ne kadar üstte de söylediğim şeklinde yan camlar için mesele yaşanmasa da ön camlar trafik çevirmelerinde çoğu zaman sorun yaratıyor. Trafik kameralarının vasıta içerisini göremiyor oluşu, sürüş güvenliğini bozmuş olduğu gerekçeleri sebebiyle ön cam filminin cezası 235 TL. Ön cam filmi cezasını erken ödemeniz durumunda ise 181 TL’ye düşmekte.
Yazı ÖzetiİçerikCam Filmi Tutarları, Cam Filmi Iyi mi Takılır?AçıklamaCam filmi averaj 100-150 TL bandında takılıyor. Sadece kaliteli firmalar için bu meblağ 500-600 TL’lere çıkabilmekte.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir