Bursa’da Üretilen Yeni Renault Clio Resmen Tanıtıldı!

Türkiye’deki popüler vasıta modelleri içinde yer edinen Renault Clio, geçirdiği makyaj operasyonu ile yepyeni bir görünüm kazanmıştır. Şık detaylarla öne çıkan modelin Eylül ayında satışa sunulması planlanıyor. Bursa’da üretilen bu yeni Clio’nun motor seçeneklerinde ise şimdilik bir farklılık bulunmuyor. Tasarım anlamında meydana getirilen değişikliklerin büyük kısmı aracın ön bölümünde karşımıza çıkıyor. 2019 senesinde yaşamımıza dahil olan beşinci nesil Clioların bu yeni versiyonunda meydana getirilen değişimler, gelecek modellere de esin olacak.

Clio’nun Yenisi Şimdi Fazlaca Daha Etkisinde bırakan
Renault’nun 5. nesil yeni Clio’su şimdi oldukca daha sert hatlara haiz. Tasarımın en dikkat çeken noktası ise logonun etrafındaki ışık barı. Değişen logo bölümünün yanı sıra aracın ince farları dikkat çekiyor. Bu tasarımda, far takımının altına uzanan LED gündüz farklarını da gözden kaçırmak mümkün değil. Modelin şıklığını artıran zarif bilgileri biz oldukça beğendik. Aracın arka bölümündeki değişimler ise öne nazaran daha minimal düzeyde. Arkadaki en görünür değişim, Esprit Alpine donanım paketinde yer edinen koyu renk logo kullanımı ve hava menfezleri.

İddiasını Ortaya Koyan Esprit Alpine Donanımı
Makyajlı 2024 model Renault Cliolar Esprit Alpine donanımıyla geliyor. Vurucu detaylara haiz olan bu donanımdaki hususi ızgara tasarımı ve dikkat çekici renk alternatifleri ilgi çekeceğe benziyor. Renk seçenekleri; Arctic White, Platinum Gray, Pearl Black, Iron Blue, Decir Red, Valencia Orange ve Rafal Gray’den oluşuyor. Modelin imzası olan LED ön far takımları ise tüm donanım paketlerinde standart olarak geliyor.

Aracın 17 inç boyutuna varan 5 değişik jant seçeneği mevcut. Değişik donanımlara bakılırsa jant ebatlarında çeşitlilik görülüyor. Techno donanımında kullanılan alaşım jantlar, 16 inç boyutlarında ve parlak siyah renkte kullanılıyor. Ek olarak bu donanıma hususi olarak, makyajlı Clio’nun arka bölümündeki yeni hava menfezleri de mat siyah renkte üretiliyor.

Dıştan İçe Uyumlu Detaylar
Yeni Clio’nun iç tasarımında tamamen yeni döşemeler yeğleyen Renault, deri yerine büyük oranda geri dönüştürülebilen materyaller kullanıyor. Böylece sürdürülebilirlik noktasında da Renault’nun mühim bir adım attığını söyleyebiliriz. Premium sürüş deneyimi sunan bu döşemelerle beraber iç tasarımda, 7 yada 10 inç boyutlarında dijital ekran bizi karşılıyor. Buna birlikte rol alan konforlu dokunmatik multimedya ekranı ise 7 yada 9.3 inç boyutlarında.

Esprit Alpine donanımında mavi ve beyaz detayların uyumu söz mevzusu. Bu araçta yer edinen alüminyum pedallar, gösterge panellindeki Fransa bayrağı ve aracın her köşesinde kendini hissettiren tasarım ayrıntıları oldukça hususi. Yeni Clio, 20 değişik geliştirilmiş sürücü asistanı, kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay şeklinde sürüş konforunuzu artıracak pek oldukca özelliğe haiz. Haziran ayında Avrupa’da satışa çıkacak bu alımlı model, meraklıları tarafınca büyük ilgi göreceğe benziyor.
Renault Austral İçin Ön Sipariş Zamanı Belli Oldu

Bir cevap yazın