Bosch Car Service- Vasıta Aydınlatma Kontrolleri ve Bakımı

Aydınlatma bakımı gereksinimlerinizi Bosch Car Service’e emanet etmenin bazı mühim avantajları vardır. Yolda güvende olmuş olursunuz; sürüş emniyetine zarar verebilecek mekanik problemler ve sigorta sorunları önlenir, uzmanlık gerektiren ampul değişimleri gerçekleştirilir.
Aracınızın ışıklarında herhangi bir mesele fark ederseniz, derhal Bosch Car Service ile iletişime geçin. Vasıta ampullerinin denetim edilmesi ve değiştirilmesi şeklinde tüm aydınlatma bakımı ihtiyaçlarınızda destek olmak için buradayız.

–Vasıta ampul kontrolü ve aydınlatma bakımı niçin önemlidir?
–Vasıta ampul kontrolleri ve aydınlatma incelemesinin gerçekleştirilmesi
–Niçin vasıta ampulü değişimlerini bizlerden talep etmeniz gerekir?
Vasıta ampul kontrolü ve aydınlatma bakımı niçin önemlidir?
Aracın aydınlatmasındaki sorunlara dikkat etmek ve tüm sorunlarla derhal ilgilenmek oldukça önemlidir. Arızalı bir lambayı tespit edememek yada problemi düzeltmeyi birkaç gün dikkatsizlik etmek kazaya niçin olabilir yada polisin dikkatini çekebilir.
Aracınızdaki ışıkları bir güvenlik sistemi olarak düşünün. Onlara lüzumlu özeni göstermezseniz, kendinizi muhtemelen tehlikeye maruz bırakmış olmuş olursunuz. Mesela, gece bir tek bir farla sürüş yapmanın neticelerini düşünün. Karşıdan gelen bir sürücü aracınızın ışıksız tarafına çarpabilir. Işıklarınızdan birinin çalışmadığı ortaya çıkarsa sizin hatanız olmayan bir kaza bile sizi sigorta şirketinizle zor bir duruma sokabilir. Aydınlatma kontrollerinin sürüş emniyetine zarar verebilecek mekanik problemleri önlemenin bir parçası bulunduğunu ve kırık bir arka plaka ampulü kadar ufak bir şeyin bile testten geçememeye yol açabileceğini unutmamakta yarar var.
Aydınlatma bakımı çalışmalarının önemi dikkate alındığında, tıpkı güvenlik açısından eleştiri öteki bakım görevlerinde olduğu şeklinde vasıta aydınlatma sistemleri ile ilgili de mesuliyet sahibi bir ortağın ilgilenmesini istersiniz. Bu yüzden, bir tek daha büyük far onarımı yada far değişiklik yapma işleri için değil, hem de vasıta ampul kontrolleri ve değişimleri için de devamlı Bosch Car Service ile iletişime geçmelisiniz.
Vasıta Ampul Kontrolleri ve Aydınlatma İncelemesinin Gerçekleştirilmesi

Araçlarımızdaki aydınlatma ve sinyal sistemini hafife alma eğiliminde oluruz. Sadece oldukça değişik öğeler ihtiva ederler ve her aracın bazı değişik düzenlemeleri vardır. Aşağıda bir denetim sıralaması yer almıştır.

Farlar ve yan ışıklar
Sis lambaları, ön ve arka
Fren lambaları
Sinyal / dörtlü flaşör lambaları, ön ve arka
Geri vites lambaları
Plaka lambaları

Bu fonksiyonları yerine getiren ampullerin çalıştığından güvenilir olmak en öncelikli iştir. Sadece kapsamlı bir vasıta ampul kontrolüne ek olarak, her bir konumdaki camların çatlaklar, izler yada ışığı engellemiş olan öteki hususlar açısından tertipli olarak denetim edilmesi gerekir. Ek olarak reflektörler de, ışık armatürüne su girmesi halinde meydana gelebilecek lekeler açısından denetim edilmelidir.

Sürüş emniyetine zarar verebilecek mekanik problemler testinin göstergelerin yanıp sönme hızı ve farların hizası şeklinde öğeleri içerdiğini de ihmal etmeyin. Farlarınız devasa yükseklikte ayarlanmışsa yada tüm yolu aydınlatmıyorsa tehlikeye niçin olabilir; bu yüzden hizalanmalarını periyodik olarak denetlemek önemlidir.
Kendi kontrollerinizde belirli bir problemi fark edip etmemenizden bağımsız olarak, aracınızın aydınlatma ve sinyal sisteminin kapsamlı bir değerlendirmesini yapmaktan memnunluk duyarız. Far ayarı ve ampul değişimi şeklinde bazı kolay problemler derhal çözülebilir. Daha mühim problemler belgelendirilecek olup bir düzeltme yapmadan ilkin izninizi isteyeceğiz.
Niçin Vasıta Ampulü Değişimlerini Bosch Car Service’lerden Talep Etmeniz Gerekir?

Bir vasıta ampulünü kendiniz değiştirmeye çalıştıysanız, bunun ne kadar sinir bozucu olabileceğini bilirsiniz. Bir kere, tam olarak ne tip bir ampule ihtiyacınız bulunduğunu belirlemek oldukça zor olsa gerek. Bu, belgelere gömülmek ve kafa karıştırıcı bileşen listeleriyle uğraşmak anlamına gelir. Ek olarak doğru ampulü bulduğunuzda, montaj aşamasına geçmeden ilkin ampule kolayca zarar verebilirsiniz; bir halojen ampule bir tek dokunmak bile tamamen kırılması için yeterlidir. Bir ampulü değiştirebilmek için ışık grubunun içine erişmek bile alet, süre ve sabır gerektiren zor bir süreçtir. Değişiklik işlemini sizin yerinize basitçe Bosch Car Service’in yapmasını istemek varken kim bunca sıkıntıya girmek ister?
Ek olarak vasıta ampul değişimlerini bizim yapmamıza izin vermeniz için başka bir niçin daha vardır. Kimi zaman patlamış ampul şeklinde görünen bir durum daha karmaşık bir şey çıkabilir. Mesela, elektrik bağlantılarıyla ilgili problemler çoğu zaman kolay ampul arızaları ile karıştırılır. Bu şeklinde durumlarda Bosch Car Service, ihtimaller içinde nedenler hakkında sizi bilgilendirmek ve bir çözüm önermek için yeterince donanımlıdır.
Size En Yakın Bosch Car Service’i Bulmak İçin Tıklayın

Bir cevap yazın