Bosch Car Service Silecek Rehberi

Tüm hava koşullarında  sürücünün net bir görüşe haiz olması bakımından mühim bir görevi üstüne alan silecekler, araçların en kıymetli parçalarından biridir. Çoğu zaman otomobillerin ön camında senkronize hareket eden iki silecek kullanılırken bazı modellerde camı daha geniş bir açıda kapsayan tek bir silecek görebilirsiniz. Arka cam sileceği çoğu zaman SUV, hatchback ve minivan şeklinde bazı vasıta modellerinde bulunur. Ek olarak bazı araçların farlarına da silecek takılabilmektedir.
Sileceklerin cam üstünde hareketini elde eden gücü elde etmek için elektrik motoru kullanılır. Motordan gelen güç, tek bir noktadan kollara ve silecek bıçağına eşit olarak dağıtılarak sileceğin cama temas eden her yüzeyine uygulanan basıncın aynı oranda olması sağlanır.
Hız kontrolü bulunan sileceklerle yağmurun şiddetine bakılırsa sileceklerin hız kademesi ayarlanabilir. Bu ayarla sileceklerin çalıştırılması sileceklerin ömrü ve sürüş güvenliği açısından büyük ehemmiyet taşımaktadır.
Cam Silecekleri {Nasıl} Çalışır?

Silecek kalitesi niçin bu kadar önemlidir? Bosch Aerotwin silecekleri şimdi daha dirençli Daha uzun soluklu, muhteşem silecek neticeleri. “Silecek Lastiği Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?” Silecekler ne süre değiştirilmelidir?
Silecek Kalitesi Niçin Bu Kadar Önemlidir?

İyi görüş alanı büyük oranda sileceklerin kalitesine bağlıdır. Sonucunda silecekler 750.000’in üstünde silme çevrimi yapmak zorundadır; bu da ortalama 80 futbol sahası büyüklüğünde bir alana karşılık gelir. Bu da yetmezmiş şeklinde en sıkıntılı koşullara da dayanmaları gerekir:

Direkt güneş ışığına da maruz kalınan -30°C ile 80°C arası ısı dalgalanmaları
Ön camdaki kir, böcekler, buz, vs.
Kimyasal etkisinde bırakır

Bosch Aerotwin Silecekleri Şimdi Daha Dirençli

Üstün ve uzun soluklu silecek performası için geliştirildi.

Patentli kaplamaya haiz Power Protection Plus (PPP) silecek lastiğinin ve uzun ömürlü silecek lastiği profilinin ileri düzey gelişimi
Kanadın lastik bileşeni içinde yer edinen hususi karışım yardımıyla daha azca aşınma ve yıpranma
Ön camda çevresel etkilere ve kirlenmeye karşı gelişmiş direnç

Almanya, Karlsruhe – Bosch, patentli kaplama içeren PPP (Power Protection Plus) silecek lastiği teknolojisine haiz Aerotwin ön cam sileceğini daha da geliştirdi. Uzun süredir şiddetli hava şartlarında bile gösterdiği sessiz ve üstün performansla tanınan Bosch Aerotwin ön cam sileceklerini geliştirmek için, kanadın lastik bileşenine hususi bir katkı maddesi karıştırıldı. Bu, uzun ömürlü silecek lastiği profilini, çevresel koşullara karşı oldukca daha dayanıklı hale getirdi. Geliştirilmiş bileşen formülü, PPP lastiğinin aslına bakarsanız UV ışığı ve ozon şeklinde çevresel etkilere karşı haiz olduğu üstün dayanıklılığa, yıpranmaya karşı daha çok koruma ekledi. Tekrardan tasarlanan kanatlar, ön camdaki haşere, toz, polen yada buz şeklinde kirlerin performansı etkilemesinin önüne geçiyor. Böylece Bosch Aerotwin, geliştirilmiş silecek lastiğiyle üstün, uzun soluklu ve lekesiz silecek neticeleri elde ediyor. Geleneksel kanatlarla karşılaştırıldığında Bosch’un kalite testleri, yeni silecek lastiğinin daha azca aşınma ve bunun neticesinde daha azca yıpranma yaşadığını gösteriyor.
Daha Uzun Süreli, Muhteşem Silecek Neticeleri

Aerotwin ön cam silecekleri, kanadın ön camla olan temas basıncını artıran ve bu basıncı tüm sileceğe eşit olarak dağıtan iki tane hususi Evodium yaylı raya haiz bulunuyor. Bu raylar, ilk olarak tutarlı ve lekesiz silecek neticeleri elde etmeye destek oluyor. İkinci olarak ise Evodium yaylı raylar tarafınca sağlanan eşit temas basıncı, dayanıklılığı çoğaltmak ve sileceğin kenarının bozulmasını azaltmak suretiyle kanadın yeni ve geliştirilmiş lastik bileşeniyle bir araya geliyor.
Silecek Lastiği Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Silecek lastiklerinde devamlı iyileştirmeler yapılmaktadır. Lastik performansının geliştirilmesi net görüş açısı için sürücülere konfor ve en önemlisi güvenlik sağlamaktadır. Bu bakımdan;

Silecek malzemesinin kaliteli olması
Satın alacağınız marka sileceğinin birçok araçta güvenli şekilde kullanılıyor olması
Sürüş güvenliğinizi tehlikeye atmamak için adı duyulmamış ve ucuz olmaması dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan hususlardır.

Silecekler Ne Süre Değiştirilmelidir?

Silecek lastikleri aşındığında en iyi gözler bile görmede mesele yaşar. Bu durumda bile sürücülerin bir çok, sileceklerin her gidiş gelişinde duyulan gıcırdama can sıkmaya başlayıncaya kadar sileceklerini değiştirmez sadece bu aşamada artık iş işten geçmiş olabilir. Uzun süre değiştirilmeyen cam silecekleri artık ön camı çizmeye adım atar. Yağmurlu havalarda ya da cam suyu ile silmek istediğinizde sıvı kalıntılar bırakıyorsa değişiklik vakti gelmiş anlamına gelir. Yanlış silecek kolu takma işlemi ciddi çiziklere ve lekelerin bulaşmasına niçin olabilir, bu yüzden bu işi tüm Bosch Car Service noktalarında uzmanlarına yaptırabilirsiniz. En negatif hava koşullarında bile en iyi silme tesiri sağlamak için silecekleriniz doğru şekilde ayarlanır ya da gerekirse aracınıza orijinal ekipman kalitesinde yeni çıkan ürünler takılır.
İkinci El Otomobil İlanları

Bir cevap yazın