BMW Son OTA Yazılım Güncellemesinde Alexa İşlevselliği

bmw

BMW son OTA yazılım güncellemesinde Alexa işlevselliğini getiriyor ve BMW M alıcılarının otomobilleri ile konuşabilmesinin bir yolunu buluyor.
BMW Son OTA Yazılım Güncellemesinde Alexa
BMW, Avrupa’da 1 milyondan fazla vasıta için işletim sisteminin son olarak sürümünü sunmaya başladı. Havadan (OTA) güncelleme, Grup tarihinin en büyüğü ve hem de Avrupalı bir otomobil üreticisi tarafınca meydana gelen bir çok segmentte 20’den fazla modeli kapsıyor.
BMW İşletim Sistemi 7’nin 11/20 sürümü kullanıma sunulduğunda (22 Şubat’tan itibaren), sahipler otomobillerinde yada hususi akıllı telefon uygulamasında bir push bildirimi alacaklar. Sonrasında indirmeleri gerekecek ve dosyalar arka planda hazır olduğunda yükleme ortalama 20 dakika sürecektir.
Yeniliklerden biri, Alexa’nın derin entegrasyonunu temsil ediyor ve bu da sahiplerin haberlere erişmesini ve müzik çalmasını sağlıyor. Ek olarak alışveriş listelerini düzenlemesini ve akıllı ev cihazlarını otomobilden denetim etmesini kolaylaştırıyor. Amazon’un kişisel asistanı artık Birleşik Krallık, Almanya, Avusturya, İspanya ve İtalya’da mevcut ve yakında gelecekteki güncellemelerde öteki ülkelere ulaşacak.
Kişisel BMW sürücü profili, akıllı telefon uygulamasında bir QR kodu taranarak, kiralama dahil olmak suretiyle marka tarafınca üretilen öteki araçlara aktarılabilir. Sonrasında vasıta, kapı açıldığında koltuk konumu, yan aynalar, klima kontrolü ve navigasyon için ayarları otomatikman içe aktaracaktır.

BMW M Laptimer, hemen sonra tur sürelerini, sürüş süresini ve gidilen mesafeyi görüntülemek için kullanılan araçtan toplanan verilerle sürüş deneyimini geliştirerek, sürüşlerini piste götürenleri hedefliyor. BMW’nin Akıllı Kişisel Asistanı, vasıta sahiplerinin yalnız “Hey BMW, bir BMW M8’in sesi nasıldır?” Diyerek M modellerinin çıkardığı sesin tadına varmalarına olanak tanır.
Fransa, İspanya ve Portekiz’deki sürücülere yardım etmek, Etken Navigasyon adlı Direksiyon ve Şerit Denetim Asistanının genişletilmiş bir işlevidir. Bu, gezi rotasına nazaran şeridin ne vakit güvenli bir halde değiştirileceğini önerecek ve sistem, sürücüye manevrayı yapmasını söylemeden ilkin aracın boşlukla aynı hizada olmasını bekleyecektir.
Kullanıcılar, My BMW uygulamasıyla senkronize edilebilen kişisel bir görüntü ilave ederek profillerini özelleştirebilirler. Ek olarak, aracı yapınak ayarlarına sıfırlayarak tüm depolanan detayları silebilirler. OTA’nın son özelliği, kullanıcı kılavuzunu son olarak bilgilerle güncelleyecektir.
İkinci El BMW İlanları
Sıfır Km BMW Fiyat Sıralaması

Bir cevap yazın