BMW Otonom Sürüş Desteği için HERE ile Anlaştı

BMW otonom sürüş teknolojisini geliştirmek adına HERE ile antak kalma sağlamış oldu. Alman otomobil üreticisi, oldukça konforlu araçların yanında yüksek teknolojiyi de eklemeyi amaç edinmiş durumda. Bilhassa son zamanlarda çıkan iDrive 8 yazılım sistemi ve yeni 7 Serisi’nin haiz olduğu teknolojik gelişmeler ile şirket bu aşamada oldukça başarı göstermiş bir ilerleme kaydediyor. Bu mevzuda da çalışmalarına devam eden şirket otonom sürüş için de bazı geliştirmeler yapmayı planlıyor. Bu bağlamda Alman üreticinin otomobillerinde eller özgür hususi durumunun aktifleştirilmesi adına HERE şirketiyle antak kalma sağlandı. Buna bakılırsa HERE haritaları aracın sensörleriyle kontakt kuracak ve buna bakılırsa vasıta hareket edecek. Fakat bu ortaklık bir tek ABD ve Kanada bölgesi için geçerli olacak. Mevzu ile ilgili öteki detaylar ve açıklamaları ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
BMW Otonom Sürüş Mevzusunda HERE İle Uzun Senelerdir Çalışıyor
Meydana gelen ortaklık aslına bakarsak yeni bir ortaklık değil. Fakat BMW ile HERE şirketi, ortaklıklarını artık bir adım daha ileriye taşımış durumda. Bu mevzuda BMW’nin Otonom Sürüş Sistemi Geliştirmesinden Görevli Başkan Yardımcısı Dr. Nicolai Martin de bazı açıklamalar yapmış oldu. Martin, ”Yüksek düzeyde otonom sürüşü pazara sunmak için HERE ile uzun senelerdir çalışıyoruz. Şimdi ise işbirliğimizin sonucunun nihayet hayata geçtiğini görmekten coşku duyuyoruz. Beraber üstün bir sürüş deneyimi sağlama sözümüzü yerine getirmek için bir adım daha ileri gidiyoruz.” dedi.

Aslen hali hazırda yeni BMW 7 serisi esasen 130 km/saat hıza kadar SAE Düzey 2+ otonom sürüş desteği sunmakta. Fakat BMW ve HERE şirketlerinin bu ortaklığı yardımıyla bu özelliğe haiz modellerinin sayısı artacak. HERE şirketinin haritaları öteki araçlara da eklendikçe otonom sürüşe haiz BMW sayısında da oldukça büyük bir artış yaşanacak. Peki siz BMW’nin otonom sürüş atılımı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Satılık Tüm BMW Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın