BMW Otomobilleri İçin Mütevazı ve Emsalsiz Tasarımlar

BMW otomobilleri için mütevazı ve emsalsiz tasarımlar geliyor. Alman otomobil devi Las Vegas’ta düzenlenen CES 2023’te i Vision Dee ile sahnedeki yerini aldı. Marka bu modelle beraber yeni tasarım dilini de göstermiş oldu. Neue Klasse mimarisinde üretilen tasarımın anahtar kelimeleri sadelik ve özgünlük.
Bu yeni marka dili tanıtılan modelin hem iç hem de dış mekanında kendini belli etmeyi başardı. Markanın tasarım şefi yenilikler hakkında izahat yapmış oldu. Burada markanın adeta imzası olan böbrek ızgaralardan vazgeçilmeyecek. Fakat marka yetkilisi artık yeni bir hal aldığını ve modellere nazaran çeşitlendirileceğini söylemiş oldu.
BMW Otomobilleri İçin Mütevazı ve Emsalsiz Tasarımlar

BMW tasarım şefi Adrian van Hooydonk, markanın gelecek vizyonu ile ilgili açıklamalar yapmış oldu. Açıklamasında ürün gamında bulunan modelleri daha ayırt edilebilir kılmak için, emsalsiz emek harcamalar olacağını söylemiş oldu. Bu yüzden her modele özgü bir böbrek tasarımı gelecek. Ek olarak BMW M3 ve M4 modellerinin tasarımı ile ilgili de konuştu. Hooydonk,  “İnsanların bunlar hakkında konuşacağını aslına bakarsan biliyorduk. Bundan dolayı değişim yaptığımızı biliyoruz. Ek olarak insanların konuşmasının fena bir durum olmadığını da biliyoruz. Bizim için aslolan fena olan şey insanların ürünlerimiz hakkında konuşup onları almaması olurdu. Sadece insanoğlu ürünlerimiz hakkında konuşuyorlar ve onları satın alıyorlar.” dedi.
Geri Dönüşebilen Teknolojik Modeller

Son olarak markanın tasarım şefi gelecekteki BMW modellerinin iç mekânı ile ilgili de izahat yapmış oldu. Bundan sonrasında iç mekanda daha azca geleneksel tuş yer alacağını söylemiş oldu. Ek olarak araçların son aşama geri dönüştürebilir olmasına da bilhassa dikkat edilecek. Bu yeni kararlar ile BMW otomobilleri için tasarımda yeni bir devir başlıyor demek mümkün. Bundan sonrasında 1 Serisinden 8 Serisine kadar tüm modellerde değişik ızgara tasarımı yer alacak. Ek olarak yeni nesil iç mekanlar da gelmeye devam edecek.
Sıfır KM Otomobil Modelleri

Bir cevap yazın