BMW Neue Klasse: İnce Gösterge Ekranı

BMW CES (Tüketici Elektroniği Fuarı) etkinliğinde Neue Klasse otomobilinin iç mekanını tanıttı. Marka Neue Klasse platformunu 2025 senesinde kullanıma sunacak. Bu teknoloji “Neue Klasse” için tamamen yeni bir Head-up Display olacak.
Bir Vizyondan Daha Fazlası
Oliver Zipse, furarda iddialı açıklamalar yapmış oldu. Zipse, “Bu bir vizyondan daha fazlası. Bu yeniliği “Neue Klasse”ye getiriyoruz. 2025 şeklinde erken bir tarihte müşterilerimiz bu tamamen yeni teknolojiyi araçlarında deneyimleyebilecekler” dedi.

Otomobil üreticisi, ön camın tüm genişliğini kapsayarak yeni nesil HUD’ı piyasaya sürdü. Fakat eçtiğimiz günlerde CES’te tanıtımı meydana getirilen i Vision Dee konseptinde ekran görememiştik. Aslına bakarsan BMW patronu yapmış olduğu öteki açıklamarında büyük vizyonun tarihe karışacağını dile getirmişti. Açıklamalarını buradan okuyabilirsiniz. Bununla beraber marka, ön camın alt kısmında konumlanan ince ve geniş bir ekranı ortaya çıkaran bir tanıtım fotoğrafı paylaştı. BMW Neue Klasse sşağıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz suretiyle, acayip bir açıya haiz görünüyor.

Zipse, CES’te yapmış olduğu açıklamalarla, orta konsol tabanlı büyük vizyonun yakında tarihe karışacağını belirtti. Marka patronuna gore bu ekranlar, bir fazlaca dikkat dağıtıcı olduklarından dolayı artık tercih edilmeyecek. Detaylarına buradan göz atabilirsiniz.
Son olarak Neue Klasse modellerinin 1.000 kilometreden daha çok menzil sunmayacak. Otomobil üreticisi bununla birlikte her şarj dakikası için 48 km menzil ekleyebileceklerini öne sürüyor. Neue Klasse araçları için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: BMW Neue Klasse Araçları Lego Benzer biçimde Olacak!

Bir cevap yazın