BMW iX1 Modelinin Üretimine Başladığını Duyurdu

Alman otomobil üreticisi BMW, birkaç ay ilkin sevilen modeli X1’in yeni nesli olan iX1 modeli ile karşımıza çıkmıştı. Bu modelin ise tamamen elektrikli olacağı açıklanmıştı. Fakat modelin üretim zamanı hakkında maalesef bir informasyon verilmemişti. Sonunda bu mevzu hakkında da bir izahat yapılmış oldu ve BMW iX1 modelinin üretimine başlanıldığı duyuruldu. Şirketten gelen bilgilere nazaran, modelin üretimine Almanya’da bulunan Regensburg fabrikasında başlanıldı. Fakat aslolan mühim konulardan birisi ise bu fabrikada modelin yüksek voltajlı bataryası da üretiliyor. Bu da BMW’nin bu modeli tek bir hat üstünden üretebildiğini gösteriyor. Mevzu ile ilgili tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
BMW iX1, Almanya’daki Geleneksel Vasıta Üretimini Sonlandırabilir
BMW, koyduğu hedefler kapsamında 2024 yılına kadar ürettiği her 3 araçtan 1 tanesinin elektrikli olmasını istiyor. Şu anda firmanın Almanya’da bulunan neredeyse tüm fabrikalarında elektrikli araçlar üretilir durumda. Bilhassa BMW iX1 modelinin peşinden geleneksel motora haiz araçların üretimi başka ülkelere taşınabilir. Bu sayede Almanya, yalnız elektrikli vasıta üretimine ev sahipliği yapabilir. Eğer bu olursa içten yanmalı üretiminin İngiltere yada Avusturya’ya taşınması planlanıyor.

Öteki taraftan ise şirket, fabrikalarında yüksek teknolojiye haiz üretim tekniklerini kullanıyor. Bu kapsamda kullanılan BMW iFactory sistemi yardımıyla üretim esnasında suni zeka da devreye giriyor. Bu da işlerin kusursuz şekilde ilerlemesini sağlıyor. Ek olarak fabrikalarda, kalite denetimlerinde de suni zeka kullanılıyor. Bununda işleri oldukça çok hızlandırdığını söyleyebiliriz. Bunların yanında yeni BMW iX1 modelinin üretimine başlanması ile birlikte markanın elektrikli otomobil gamı da oldukça genişledi. Gelecek yıllarda öteki BMW modellerinin de elektrikli versiyonlarının üretilmesiyle markanın elektrikli vasıta mevzusunda eli oldukça güçlenecek. Peki sizin yeni BMW iX1 modeli mevzusunda düşünceleriniz neler?
 
Satılık Tüm BMW Modellerini İnceleyin⇒
 

Bir cevap yazın