Haberler

Birçok Ülkede Minivan Araçlar Üretimden Kalkıyor

Birçok markanın günümüzde minivan modeli bulunmaktadır. Fakat seneler geçtikçe satış rakamlarına düşüşler meydana geldi. Bu yüzden verim alınamayan Minivan modellerinin üretimden kalkıyor olması, Dünya markaları için daha cazip gözüktü. Markalar daha iyi satış sayıları yakalayan modellere yöneldi.  Ek olarak artık elektrikli araçlara ehemmiyet veren Renault, minivan konseptine bir son vermek istiyor. Yalnızca Renault değil öteki tüm markalarda aynı yolda ileriliyor.
Satış Sayıları Düşüşte

90’lı yıllarda popüler olan ve 2000 yılına kadar popülerliğini sürdüren Minivan araçlar, bu zamana kadar milyonlarca satış rakamlarını elde etti. Doğal olarak her efsanenin son bulmuş olduğu bir zaman vardır. Her geçen gün Minivan araçlara ilgi azaldı. Bu yüzden insanoğlu minivan modeli araçları tercih etmeyi bıraktı ve başka modeller yöneldi. Milyon tane satışı bulunan minivanların, geçtiğimiz yıl oldukça düşüşte olduğu gözlemlendi. Oysa ilk çıkmış olduğu zamanlarda yılda 200 bin tane satılıyordu. Bu rakamların farkına varan Renualt ve öteki birçok markanın yöneticileri düğmeye bastı ve Minivan modellerinin üretimine son vermeye karar verdi.
Tüm Minivan Modelleri Rafa Kalkıyor

Renault markası üretimi kaldırdığına dair resmi bir duyuru yapmadı fakat satış listesinden kalkmış olması dolayısıyla bunu net bir halde gösterdi. Yalnızca G and Scenic modeli üretime devam ederken, onun da geleceği pek parlak gözükmüyor. Renault Scenic üretimden kalkıyor iken öteki markaların minivan modelleri ne durumda olduğu da merak ediliyor. Geçtiğimiz aylarda Citroen’in Grand C4 modeli de üretimden kalkmıştı. 2020 senesinde ise Volkswagen Sharan ve Seat Alhambra benzer biçimde modeller piyasaya veda etmişti. Satışları devam eden modeller ise Ford S-MAX modelidir. Fakat bu modelin de oldukça fazla dayanabilmesi olanaksız. Şimdi ise Renault markasından Scenic üretimden kalkıyor.
Minivanların Popülerliğini Yitirmesinin Sebepleri Nedir?

Minivan modellerin popülerliğini yitirmesindeki temel sebep SUV araçlardır. SUV araçlar git gide popülerleşti. Eskiden yüksek motor seçenekleri olması sebebiyle tercih edilmiyordu fakat şimdi 1.0 motor seçenekleri bile görebiliyoruz. İnsanlar bu yüzden SUV modellere daha oldukça ilgi gösteriyorken, minivan modellere ilgi bir fazlaca azalmış durumda. Doğal olarak bu duruma elektrikli araçların popülerleşmesinin de tesiri oldukça büyüktür.
TRİNK SAT

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün