Bir Sonraki BMW M2 Tamamen Elektrikli Olabilir

BMW’nin sportif otomobili geçtiğimiz gün tanıtıma çıktı. Öyleki ki, G87 kasa modeline haiz olması sebebiyle içten yanmalı motor bulunan son vasıta olma durumunda. Zira BMW üç ya da dört silindire haiz motorları, performansı baz almış olduğu araçlarında kullanmayı tercih etmiyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz içeriğin detaylarını beraber inceleyelim.
Bir Sonraki BMW M2 Tamamen Elektrikli Mi Olacak?
Aslen BMW’ye ilişik 3.0 CSL modelinin gelecek aylarda tanıtıma çıkması planlanmakta. Sadece  3.0 CSL modelinin yalnızca 50 tane üretileceği bilgisini de sizlerle paylaşalım. Bu doğrultuda gelecek olan yeni modelin oldukça lüks bir vasıta bulunduğunu tahmin ediyoruz. Araçların 750.000 Euro benzer biçimde pahalı bir fiyatla satışa çıkacak olduğu haberi de söylentiler içinde içeriyor. BMW’den gelen bilgiye bakılırsa; marka artık performansın odak noktası olduğu modeller için üç ya da dört silindirli motorlar kullanmayacak. Fakat 2030 yılından sonrasında içten yanmalı motorlara elektrik motoru eklemek pek ihtimaller içinde gözükmemekte. Bu aşamada tüm otomobil üreticilerinin benzer sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını ifade etmek mümkün.

Avrupa Birliği’nin içten yanmalı motorlara haiz otomobillerin satışını yasaklama ihtimali oldukca konuşuldu. Bu sonucu daha ilkin de sizlerle paylaştık. Gene de bu karar doğrultusunda otomotiv piyasasında yaşanması olası gelişimleri ilerleyen süreçte göreceğiz. Yeniden BMW mevzusunda dönmemiz gerekirse, BMW M departmanı sorumlusu Frank van Meel’ ın açıklamalarını sizlerle paylaşmakta yarar var. “Ufak otomobillerde şarj edilebilen hibirt ünitelerin kullanılması zor olacak. İçten yanmalı motor kuvveti kuvvetli değilse, şarj etme özelliği bulunmakta olan hibrit ünitelerinin kullanılması pek bir anlam ifade etmemekte.”

Son olarak, BMW M2 modelini geçtiğimiz günlerde tanıttı. Hedeflediği satış süresini ise on yıl olarak belirlediğini beyan etti. BMW M2 xDrive için söylentiler gündemde yer tutmaya başladı. Gene geçtiğimiz günler içinde Mercedes- AMG C63S modelini tanıtmıştı. Bu tanıtımdan sonrasında BMW de Mercedes’in arkasından yeni nesil modelini tanıtıma çıkardı. Bu durum aralarındaki rekabeti gözler önüne sermekte.
Sizler BMW M2 modeli hakkında neler düşünüyorsunuz? Tavsiye ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bununla beraber düşüncelerinizi yorum kısmında da belirtebilirsiniz.
İkinci El BMW Vasıta İlanları
 

Bir cevap yazın