Benzin ve Motorine Bir Zam Daha Geliyor! 27 Mayıs 2022

27 mayıs 2022 tarihinde Benzin ve Motorine Bir Zam Daha Geliyor! Dünya genelinde yaşanmış olan enerji krizi, petrol piyasasını direkt etkilemeye devam ediyor. Dolar kurunun 16,30 seviyelerine yaklaşmasıyla akaryakıta kur zammı yapılacağı konuşulmuştu. Bu kapsamda hem benzin, hem motorin hem de LPG fiyatlarına gece yarısından itibaren zam geliyor. Gece yarısından itibaren geçerli olmak suretiyle litre fiyatlarına yansıyacak benzinin litre fiyatına 70 kuruş, motorin litre fiyatına 97 kuruş artış olacak.
İl İl Benzin ve Motorin Tutarları!

Yeni zamlar ile beraber illere gore güncel fiyatlar şu şekilde olacak;

Benzin
Motorin

İstanbul
24,97 TL
 24,40 TL

Ankara
25,07 TL
24,48 TL

İzmir
25,09 TL
24,49 TL

Akaryakıta Bir Zam Daha!

Akaryakıt fiyatlarına peş peşe zam gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün benzin ve motorin fiyatlarına bugünden itibaren geçerli olmak suretiyle zam yapılmıştı. Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak suretiyle benzine 70 kuruş ve motorin grubuna 97 kuruş zam gelecek. Yeni gelen zamla beraber benzinin litre fiyatı 25 lirayı geçecek.
EPGİS Artık Fiyat Paylaşımı Yapmıyor!
Akaryakıttaki fiyat değişikliklerini duyuran resmi müessese olan EPGİS, EPDK’nın kabahat duyurusunda bulunmasının peşinden fiyat paylaşımlarını durdurdu. Bu sebeple güncel petrol değişikliklerini paylaşan bir kurum kalmadı.
Akaryakıt Tutarları {Nasıl} Hesaplanır?
Akaryakıt tutarları ise Türkiye’nin de içinde bulunmuş olduğu Akdeniz Ortak Piyasası’ndaki işlenmiş ürün fiyatlarının averajı ve kurdaki değişimler göz önüne alınarak hesaplanır. Hesaplama sonucunda belirlenen fiyatlar, şehirler ve şirketlere gore değişim gösterir.
Arabam Kaç Para?
Trink Sat!

Bir cevap yazın