Bentley 1400 Beygir Gücündeki İlk Elektrikli Otomobili ile Geliyor

Bentley elektrikli otomobil hakkında ilk açıklamalar İngiliz otomobil üreticisinin CEO’sundan geldi. Adrian Hallmark, tamamen elektrikli ilk Bentley aracı hakkında açıklamalar yapmış oldu. Teknik olarak oldukça üst seviyede özellikleri olan aracın tasarımı da gelecekten gelmiş benzer biçimde görünüyor. Volkswagen’in yan kuruluşu olan lüks vasıta üreticisi elektrikli araçlarda lüksün temsili olmayı hedefliyor. Bilim kurgu filmlerini hatırlatan vasıta ile gelecekteki elektrikli otomobillerinin de bir ön gösterimini yapmış oldu.
Bentley Elektrikli Otomobil Performansıyla Rakiplerine Gözdağı Veriyor

İngiliz otomobil üreticisinin CEO’su aracın 1400 beygir gücünde olacağını deklare etti. Hemen hemen adı tam olarak belli olmayan otomobilin motoru rakiplerini zor duruma düşürecek kadar kuvvetli. Yalnızca 1.5 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkan vasıta sınır tanımıyor. Böylece en kuvvetli rakiplerinden bir tanesi olan Tesla Roadster 2’ye de meydan okuyor. Tesla’nın sportif elektrikli modeli 0’dan 100 km/s hıza 1.9 saniyede çıkarak sektörde adından söz ettirmeyi başarmıştı. Sadece şimdi Bentey Tesla’yı yerinden etmeye kesin benzer biçimde görünüyor. Ayrıca aracın bu kadar süratli olmasının negatif bir tesiri de mevcut. O da aracın oldukca acele hızlanması sebebiyle içindeki kişilerin midesinin bulanma olasılığı. Şirket yetkilisi yapmış olduğu açıklamalarda bu anlamda çekinceleri olduklarını belirtti. Bunun için aracın değişik hızlanma seçeneklerine haiz olması hedefler dahilinde. 
Lüks ve Fütüristik Bir Tasarım 

CEO açıklamalarında Bentley elektrikli otomobilin tasarımın öteki elektrikli otomobiller benzer biçimde olamayacağını da açıkladı. Bir elektrikli vasıta trendini takip etmeyeceklerini açıklayan yetkili, araçta bir tek kendi imzalarının yer alacağını söylemiş oldu. Üstü açılabilir gövdesinin kapıları da daha oldukca spor otomobilleri çağrıştırıyor. Böylece görünüş itibariyle de ne kadar süratli bulunduğunun mesajını vermiş oluyor. Aracın dış tasarımında koyu bir ton tercih edilmiş. Sadece kuvvetli fütüristik dokunuşlara haiz olan aracın içi oldukça geniş ve aydınlık. Bu geleceğe göz kırpan tasarıma haiz vasıta bununla birlikte kuvvetli bir tahrik ünitesine haiz. Üstelik aracın otonom sürüş özellikleri de son aşama gelişmiş halde. Her türlü teknolojik donanımın yer almış olduğu iç mekan lüks ve konforlu bir edinim vaat ediyor.

Son olarak, Bentley’in ilk elektrikli otomobilinin 2025 yılı itibariyle satışta olması planlanıyor. Değişik seçeneklerle değişik birkaç paketle çıkacak olan aracın başlangıç fiyatı bile 250.000 Euro’yu geçeceğe benziyor.
İkinci El Bentley Modelleri

Bir cevap yazın