Beklenen Lamborghini Huracan Sterrato Tanıtıldı

İtalyan menşeili lüks otomotiv devi Lamborghini heyecanla beklenen otomobilini tanıttı. Art Basel etkinliğinde tanıtılan otomobil, özellikleriyle fanatiklerinden beğeniler topluyor. Lamborghini’ye bakılırsa; “Model, değişik arazilerde benzeri olmayan bir sürüş deneyimi vadediyor”. Dört tekerlek çekiş sistemi, ralli modu, 610 motor gücü ve kusursuz görünümüyle işte Huracan Sterrato!

Lamborghini Huracan Sterrato Genel Bakış
Ilk olarak standart Huracan EVO modelinden değişik olarak Sterrato 44 mm yüksek bir konuma haiz. Bununla birlikte iz genişliği de artmıştır. Bu süper otomobil, hususi bir sistemle donatılmıştır. Lamborghini ralli modunu da sunan, LDVI şu demek oluyor ki Lamborghini Integrated Vehicle Dynamics (Lamborghini Entegre Vasıta Dinamiği) sürüş sisteminin geliştirilmiş yeni özelliği de tanıtılıyor.
Huracan Sterrato’nun iç kısmında ise, Lamborghini’nin Huracan’lar için geliştirdiği “pilot benzer biçimde hisset” felsefesi yansıtılıyor. Son olarak iç kısımlardaki detalar da;

Titanyum arka kemer
4 noktalı güvenlik kemeri
Karbon bi-kabuk spor koltuklar
Alüminyum paspaslar mevcut.

Teknik Detaylar
Huracan Sterrato‘nun dış ve içi görünümü kadar teknik detaylarına göz doldurmaya yetiyor. Bununla birlikte, ürettiği tüm enerjisini dört tekerine birden yönlendirebiliyor. 19 inç büyüklüğünde; gümüş, döküm alüminyum alaşımı jantlar mevcut. Ek olarak jantlarda Bridgestone Dueler AT002 all-terrain run-flat kullanılıyor. Lastiklerin hususi durumu ise yalnız Sterrato için üretilmesidir. Otomobilin teknik özelliklerini sıralarsak;

Kuru ağırlığı 1.470 kilo
Ralli modu mevcut.
610 beygir gücü ve 560 Nm tork üretebiliyor.
Hızlanması ise 0-100 km/sa’te 3.4 saniyedir.
7 ileri çift kavramalı bir şanzıman kullanıyor.
Şasisi, karbon fiber ve alüminyumdan hibrit,
Huracan EVO’dan daha geniş bir model,
Huracan EVO’dan Sterrato 44 mm da yüksek,
Otomobilin önünde yeni bir çift ışık ekibi mevcut.
Aynalar; elektrikle çalışıyor, ısıtmalı ve katlanabilir.
Aynalar dahil genişliği 2.236 mm, aynalar dahil değilken ise 1.956 mm,
Son olarak “6 pistonlu (ön) ve 4 pistonlu (arka) alüminyum durağan(durgun) monoblok kaliperli karbon seramik frenler” mevcut.

Bununla birlikte otomobilin renk seçenekleri oldukça geniştir. Toplam 350 değişik renk seçeneği mevcut. 65 değişik döşemede seçenekleri de mevcut. Ek olarak otomobilden yalnız 1.500 tane üretilecek. Tam olarak otomobil kişiselleştirilemese bile kitlesel bir kişiselleştirmenin mümkün olduğu söylenebilir. Son olarak vasıta 2023 senesi Şubat ayında üretime geçecek.
Lamborghini Aventador Ultimae NFT’ye Dönüştü

Bir cevap yazın