Beklenen Gün Geldi! Wolkswagen Yeni Nesil Amarok’un Dünya Prömiyeri

Volkswagen yeni nesil Amarok’tan görüntüler geçtiğimiz günlerde paylaşılmıştı. 7 temmuz günü tanıtılması beklenildiği şeklinde yeni Amarok bugün dünya prömiyerine sunuldu. Volkswagen ve Ford ortaklığına dair izler taşıyan 2022 Amarok bu iş birliğinin kuvvetli bir parçası olacak. Dijital lansmanla dünyaya tanıtılan Volkswagen Amarok, ilk olarak dikkat çekici tasarımıyla 1 tonluk Pick-up segmentinde fazlasıyla göz dolduruyor.

Volkswagen’in ve Ford Ranger pick-up’ının ortaklığı Amarok’un yeni neslinin devamlılığını sağlayacak. Amarok’un üretim maliyetlerinden kaynaklı modeli sonlandırma düşüncesi bu ortaklık projesiyle sonlanmış gözüküyor. Alman üreticisinin 12 yıl devam eden ilk nesil yolculuğunda 830 bin tane satış sayıları bilinmekteydi. Yeni modelle bu başarının daha da yukarı taşınması hedeflenmekte. Volkswagen ve Ford bireysel kuvvetli yanlarını bir araya getirerek dikkat çekici bir oluşum ortaya çıkardı.
İşte Yeni Nesil 2022 Model Amarok
Paylaşılan görsellerde aracın çamurlukları oldukça dikkat çekiyor. Ek olarak LED gündüz farlar tasarım mevzusunda fazlasıyla iddialı duruyor. Yeni nesil Amarok’ta hususi jant seçenekleri kullanılıyor. Bu sayede aracın arazi kabiliyetinin oldukca iyi olacağına yönelik beklentiler yerini bulmakta.

(WOLKSWAGEN 2022 YENİ NESİL AMAROK)
Volkswagen aracı Ford ile ortak üretim olduğundan Ranger’la benzer özellikler taşıması beklenmekteydi. Bu ortaklığın simgesi ise iç mekan tasarımında yer edinen 12 inçlik ekran olarak karşımıza çıkıyor. Kokpit bilgileri Avustralya ve Avrupa’daki takımlar tarafınca geliştiriliyor.

Alman otomobil üreticisi ikinci nesil Amarok’un arazideki başarısını teknoloji mevzusunda da geliştirmeyi hedefliyor. O şekilde ki yeni modelde standart olarak 20’den fazla sürücü destek sistemi sunuluyor. Sürücü destek sistemi içinde şerit değişiklik yapma uyarı sistemi, şerit takip asistanı, aydınlatma sistemi şeklinde özellikler bulunmakta. Trafik işareti tanıma ve hız denetim şeklinde özellikler de yer ediniyor. Ford’un SYNC 4 bilgi- eğlence sistemi ile karşımıza çıkan Amarok, Panamericana ve Aventura donanım seviyelerinde tasarlanmakta. Böylelikle yeni nesil Amarok beklentilerin oldukca ötesinde bir görünüme bürünmüş.
 Motor ve Performans
Otomobil hem dizel hem benzinli motor seçeneğiyle tanıtılıyor. Benzinli motorun yanında 2.0 ve 3.0 hacimli ve 4 değişik dizel birim de yeni modelde yer almakta. Yüksek hacimli motorlar 6 silindirle beraber otomobil dört tekerlekten çekiş sistemine haiz seçeneklerle sürücülerle buluşacak. Amarok’un üst düzey güç aktarma oranı 3.0 litrelik bir V6 TDI haiz. Böylece vasıta 250 beygir gücü ve 600 Nm tork üretecek. Satışa sunulmuş olduğu pazara bakılırsa çeşitli motor seçenekleri bulunmakta. Ek olarak boyut anlamında iyileştirmelerin gözlendiği yeni nesilde 1.200 kilogramlık yükleme ve 3.500 kilogramlık çekiş desteği yer almakta. Netice olarak kuvvetli araziler yeni nesil Amarok’u asla caydıramayacak.
Yeni Nesil Amarok Dijital Lansman

Bir cevap yazın