Bayramda Kiralık Vasıta Tutarları Uçtu!

Kiralık vasıta fiyatlarına yüksek zam geldi! Kurban Bayramının gelmesiyle vasıta kiralamaya olan talep arttı. Sadece yüksek fiyatlar bütçeleri zorluyor. Bayram tatilinde vasıta kiralamak isteyen vatandaşlar eski vasıta kiralama fiyatlara bakılırsa 2-3 kat fazla ücret ödeyebilirler… Yüksek akaryakıt fiyatlarının yanı sıra Kurban Bayramı öncesi vasıta kiralama tutarları da adeta uçuşa geçti.

Bayramda Vasıta Kiralayacaklar İçin Fena Haber Geldi!
Bayramda Kiralık Vasıta Tutarları Uçtu! Bayramın yaklaşmasıyla beraber aile ziyaretleri, memleket ziyaretleri şeklinde gezi planları yapmaya başlandı. Tayyare-otobüs vb. toplu taşımaların yanı sıra vasıta kiralama firmalarına taleplerin arttığı görülmektedir. 2022 yılı itibariyle yüksek otomobil tutarları karşısında ve toplu taşımanın da yüksek fiyatlara yükselmesiyle, vasıta kiralamaya ilgi arttı. Ailecek gezi planında vasıta kiralamak mı daha uygun? yoksa toplu taşıma mı uygun? münakaşa mevzusu oluyor. 
Pandemi sürecinin tesirleri ve Rusya-Ukrayna savaşının yarattığı ekonomik dalgalanmalar vasıta fiyatlarının ve yakıt masraflarının devasa yükseklikte fiyatlara ulaşmasına sebep oldu. Bu yüksek fiyatlar karşısında otomobil sahibi olmak oldukça zor bir hale dönüşmeye başladı. Sadece bayram öncesi vasıta kiralamak isteyenler için fena haber geldi! 
Yüksek akaryakıt fiyatlarının yanı sıra vasıta kiralama tutarları da 2-3 kat artış gösterdi. Bayramda Kiralık Vasıta Tutarları Uçtu! Kurban Bayramı öncesi vasıta satın almak yerine kiralamayı tercih edenler için en düşük ücret 140₺’den başlayarak 1.400₺’ye kadar gitmektedir. 

En Fazlaca Tercih Edilen Otomobiller

Yüzde 70 ile en fazlaca otomatik vites ile Egea ve Clio modeller tercih ediliyor. Fiat Egea ilk sırayı alırken onu takip eden öteki markalar;

Renault Clio
Citroen C Elysee
Opel Corsa
Hyundai i20
Peugeot 3008
Kia Rio
Ford Focus
Citroen C3
Audi A3 Sedan

modelleri oldu. Çoğu zaman orta derslik otomobiller uygun ve kullanışlı olması bakımından ilk sıralarda yer ediniyor.
Vasıta kiralamaların ücretleri günlük ödenmekle beraber içinde aldığınız yakıt oranında aracınızı teslim etmeniz gerekmektedir. Kiralama bedeli hariç 500₺ ila 750₺ arası depozito tutarı ayırmayı unutmamak gerekir.
Orta derslik bir otomobil tutarı 350₺-750₺ içinde değişim göstermektedir. 9 günlük bayram tatili için 3150₺ ile 6750₺ arası fiyat çıkmaktadır. Extra akaryakıt ve depozito ücretini hesaplayarak bütçe planınızı oluşturabilirsiniz. 
İkinci El Otomobil Modelleri
Arabam Garaj 
Tekerinize taş değmesin…

Bir cevap yazın