Başarı göstermiş Koreli SUV Tucson Sportifleşti!

Tucson

Bilhassa dizel-otomatik kombinasyonu ve fiyatına bakılırsa donanımlı olmasıyla öne çıkan ve tercih edilen bir vasıta ile beraberiz. Tucson bu başarısını hem görünüm olarak, hem de hissiyat olarak daha sportif ve dinamik bir donanım paketi çıkararak taçlandırmak istiyor. Ayrıntılara bakalım…

Dediğimiz şeklinde, Tucson N-Line donanımı ile bir tek sportif görünmeyi değil, altyapısını da sportifleştirerek coşku arayanları doygunluk etmeyi planlıyor. Geçtiğimiz Mart ayında Koreli marka, dinamizm ve sportif sürüşü tercih edebilecek müşterileri için N ve N-Line ismiyle yüksek performans ve sportif görünümlü donanımlar çıkarmaya başlamıştı. Ortalama altı aylık bir bekleyişin peşinden Tuscon N-Line vatanımızda satılmaya başlandı. Hyundai bu versiyonlar için ihtiyaç duyulan Ar-Ge emek harcamaları esnasında motor sporları deneyimlerinden fazlasıyla yararlandığını da deklare etti. Tuscon’un ek olarak bu sportif versiyona haiz ilk Hyunda SUV bulunduğunu da belirtelim.

Tucons, N-Line donanım seviyesinde 1.6 litrelik CRDI dizel motor, 7 ileri çift kavramalı DCT otomatik şanzıman ve HTRAC dört tekerlekten çekiş sistemi üçlüsüyle geliyor. Motorun 136 Ps güç ve 320 Nm tork ürettiğini de ekleyelim. Eğer aracı N-Line alırsanız, tek seçeneğiniz bu dizel birim. Hyundai öteki pek oldukça rakibinin yapmış olduğu şeklinde sportifliği bir bodykit ile değil de aracın tamamen bir tüm halinde yansıtabileceği değişik bir versiyon yaparak elde etmiş.

Donanımsal olarak N-Line, Elite ile Elite Plus donanımları içinde yer ediniyor. N-Line, kendine özgü iç ve dış takıları ve Elite donanımın standart donanımlarının yanı sıra Full LED ön farlar, LED arka stop lambaları, akıllı bagaj kapağı ve elektrikli sürücü koltuğu şeklinde teknolojik ve konfor bazlı donanımlara haiz. Farklılıklar bunlarla da sınırı olan değil; petek desenli ön ızgara, siyah ek parçalara haiz bumerang formunda gündüz farları ve 19 inçlik parlak siyah jantlar da N-Line’ı ayıran öteki detaylar.

Dış kısımlardan sonrasında iç mekana da bir göz atalım. Günümüzün pek oldukça sportif otomobilinde olduğu şeklinde N-Line Tuscon da siyah ağırlıklı bir iç mekana haiz. Ortası alcantara yan kısımları deri olan koltuklar çıkık kenar destekleri ve N logoları ile dikkat çekiyor. Koltukların yanı sıra kırmızı dikişli deri direksiyon, alüminyum pedal ekibi, N logolu ve N-Line’a hususi vites topuzu ve mat gri plastik trimler de donanıma hususi detaylar. Sportifliğin bir tek görünümde olmadığı söylemiştik; Tucson N-Line’ın ön süspansiyonlarda %8, arka süspansiyonlarda ise %5 sertleştirildiği gelen bilgiler içinde. Böylece aracın dönemeç performansı hatırı sayılır derecede arttırılmış oldu. Tucson N-Line, N modellerine hususi olan Gölge Gri rengi de dahil olmak suretiyle dört değişik renk seçeneğine haiz.

Otomobillerle ilgili güncel haberler, araştırma ve kıyaslama yazıları şeklinde içerikleri anında okuyabilmek için Otoboom.com’a Üye olabilir, aşağıdaki butona tıklayarak Hyundai Tucson N-Line’a avantajlı fiyatlarla haiz olabilirsiniz.

Bir cevap yazın