Hava Filtresi Ne İşe Yarar? Neden Kaliteli Hava Filtresi Kullanmalıyım?

Gravatar Image
  • Whatsapp
yeni dacia duster artik oldukca daha iyi 6064d5efbd97b Hava Filtresi Ne İşe Yarar? Neden Kaliteli Hava Filtresi Kullanmalıyım?

Hava Filtresi Ne İşe Yarar? Neden Kaliteli Hava Filtresi Kullanmalıyım?

Hava Filtresi Ne İşe Yarar? Neden Kaliteli Hava Filtresi Kullanmalıyım?Motora emilen havada farklı türde ve boyutta parçacıklar bulunur. Kum, toz, is, kurum, nem, polen vb. Hava filtresi bu parçacıkların silindirlere gitmesini ve silindirlere zarar vermesini engeller. Motorun temiz havayla beslenmesini sağlar.Optimum bir yanma için hava yakıt karışımının ideal olması gerekir. Hava filtresi doluma ulaştığında artık silindirler yeterli havayla beslenemez. Bu yüzden belirli aralıklarla hava filtresinin değiştirilmesi gerekir. Ancak yeterli ve temiz hava ile beslenen bir motor maksimum performans gösterebilir.Ucuz ve kalitesiz filtreler havayı yeterince filtreleyemez. Daha ince ve küçük parçacıklar filtrelenemez.

 

Bunlar MAP sensörünü kirletirler ve kirlenen bu sensör doğru ölçüm yapamaz. Bunun sonucu olarak ideal hava yakıt karışımı oluşturulamaz. Motor performansı düşer, yakıt tüketimi artar, emisyon değerleri yükselir.Filtrelenemeyen bu küçük parçacıklar silindirlere kadar ulaşır ve silindirlerde çizilmelere ve hasarlara yol açar. Bunun sonucu olarak kompresyon kaçakları meydana gelir, motor performansı düşer. Piston yağ segmanları hasarlı silindir yüzeyinden yağı tam olarak sıyıramaz ve motorunuz yağ yakar ve eksiltir. Bütün bunlar birden değil zamanla oluşur.Kalitesiz bir filtrenin hava direnci yüksektir ve silindirlerin yeterli hava ile beslenmesine engel olur. Bu durumda yakıt tüketiminin artmasına neden olur.Kaliteli filtre, yüksek filtreleme verimine, maksimum toz tutma kapasitesine, uzun ömre sahiptir. Uzun vadede çok daha ekonomiktir.Uzun motor ömrü, yüksek motor performansı,minimum yakıt tüketimi ve düşük emisyon değerleri için aracınızın bakımında kaliteli ürünler kullanın.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir