B Segmentte Satın Alınabilecek 5 Station Wagon Otomobil!

Station Wagon’ların B Segmentindeki 5 Temsilcisi!
Senelerden beri gelen süreçte birçok değişik karosere haiz otomobiller üretildi ve üretilmeye devam ediyor. Değişik karoser tipleri, kullananların gereksinimlerine uygun olanı seçmesine olanak sağlıyor. Genişlik, yükseklik yada yerden yükseklik en temel gereksinim çeşitlerinden sayılabilir. Bunların arasından ilk akla gelenler sedan, hatchback, station wagon, SUV yada crossover olabilir. Yaygın kullanım noktasında sedan ve hatchback karosere haiz araçlar yüksek paya haiz olsa da son dönemde SUV ve crossover karosere haiz araçlara olan talep de ciddi oranda terfi etti. Bu yazıda ”süper mini otomobil” olarak tanımlanan ve B segmentte yer edinen 5 station wagon temsilciyi inceleyeceğiz.
B Segmentte 5 Temsilci!
1- Renault Clio Sport Tourer
Fransız otomotiv devi Renault’un senelerdir üretimini sürdürdüğü kompakt B sınıfı otomobili Clio, devletimizde üretiliyor. Dünya genelinde olduğu benzer biçimde Türkiye’de de başarı göstermiş satış rakamlarını her daim yakalayan modelin, station wagon versiyonu da çok çok fazla rağbet görüyor. B segment diyerek geçmemek lazım. Clio Sport Tourer, bagaj hacmi mevzusunda kullanıcılarına minimum C segment otomobiller kadar büyük bir alan sunuyor.

2- Seat Ibiza Sport Tourer
VAG bünyesinde üretim gerçekleştiren İspanyol üretici Seat, 1985 senesinden beri Ibiza modelinin üretiminden vazgeçmedi. Ibiza, dişli rakibi Polo karşısında oldukça başarı göstermiş bir yol izliyor. Bununla beraber Polo’dan değişik olarak modelin station wagon versiyonu da mevcut. Station wagon Ibiza bagaj hacmi ile abisi Leon’a yaklaşıyor.

3- Dacia Logan MCV
Ekonomik ürün gamı sunan Dacia, Renault ile çıkmış olduğu yolculukta son aşama başarı göstermiş. Neredeyse üretimini gerçekleştirdiği her model devletimizde büyük rağbet görüyor. Ticari amaçlar için kullanıldığı benzer biçimde bir aile otomobili olarak da kullanılan Dacia Logan MCV’de bu başarının bir parçası olarak öne çıkıyor.

4- Mini Cooper Clubman
Premium segmentin en küçük temsilcisi Mini, minimal tasarıma haiz modellerini son dönemde büyütmeye başladı. Yeni Mini modelleri, artık seleflerine nazaran daha büyük boyutlara haiz. Cooper Clubman ise sunmuş olduğu geniş hacim ile {hiç de} ”mini” benzer biçimde değil. Clubman’in 5 kapılı versiyona haiz olması ve geniş bir yük alanı sunması Mini kullanıcılarına yenilerini ekliyor. Şüphesiz, Mini Cooper Clubman’in en dikkat çekici özelliği iki parçadan oluşan bagaj kapağı.

5- Skoda Rapid Spaceback
B ve C segmentin içinde kalan ve B+ olarak adlandırabileceğimiz Skoda Rapid, bir tek segment mevzusunda değil karoser mevzusunda da kafaları birazcık karıştırıyor. Hatchback ve station wagon içinde kalan bu model, boyutları ile bir station wagon’u çağrıştırıyor. Çek üretici Skoda’nın bu segmentteki temsilcisi Rapid, tasarımı ve sundukları ile öne çıkıyor.

İkinci el satılık station wagon otomobil ilanları
Station Wagon Kültürü Hakkında Bilgiler

Bir cevap yazın