Audi Yeni Q6: İki Değişik Motor Seçeneğiyle Çin’de Tanıtıldı

Audi Yeni Q6 Çin’de ortaya çıktı. Alman otomotiv devi Audi’nin Çin’deki ortağı SAIC Audi, yeni Q6′ yı tanıttı.
Yalnızca Çin pazarı için geliştirilmekte olan Q6 değişik bir tasarımla kullananların karşısına çıkıyor. Yeni Q6 hem elektrikli hem de içten yanmalı motor tasarımında seçenekler sunmakta. Ön bölümünde dikkat çeken boydan boya farları bulunmakta. Sekizgen ızgara ve kuvvetli görünümünü destekleyen hava kanalları da bulunuyor. Aracın arka tarafında ise günümüzde oldukça moda olan LED farlar fazlasıyla dikkat çekmekte.
Audi, Asya ülkesindeki müşterilere hatırı sayılır oranda teknoloji ve lüks özellikleri bir arada sunan yeni Q6’yı piyasaya sürdü.

(Yeni Audi Q6)
Audi Yeni Q6 Teknik Özellikleri
Yeni Audi Q6, 5099 mm uzunluğu, 2014 mm genişliğe ve 1784 mm yüksekliğe haiz. Ek olarak Q7’ye nazaran daha büyük. MQB Platformu üstüne inşa edilmekte olan Q6, 45TFSI ve 50TFSI olmak suretiyle iki değişik seçenek sunmakta. Her iki versiyonda 262 hp güç ve 400 Nm tork üreten 2.0 litre dört silindirli motor yer alır. Bunlar turbo benzinli motor olarak bilinmekte. Üst versiyonunda ise 295 hp güç ve 500 Nm tork üreten 2.5 litre altı silindirli motor yer almakta.

Üretilen her iki versiyonda da otomatik şanzıman, dört tekerlekten çekiş ve adaptif dinamik süspansiyon gösterilmekte. Böylelikle aracın 0’dan 100’e hızlanması 7,3 saniye sürmektedir. 12.3 inç dijital göstergeli açık oturum bulunan bu araçta, 10.1 inç multimedya içeriyor. Vasıta bununla birlikte Audi’nin dördüncü neslidir. EA888 2.0T motora haiz olan Çin’deki ilk model olarak karşımıza çıkmakta. Audi Q6 sekiz değişik rengiyle tercih edilebiliyor. Bu renkler; Crouching Tiger White, Flying Dragon Blue, Fulu Brown, Pegasus Blue şeklinde renkler şeklinde. Ek olarak Snow Python Silver, Xuanniu Black, Awakening Lion Grey ve Kirin olarak da değişik renkler belirlenmiştir. İç mekanın kuvvetli tasarımına ek olarak 31.2 santimetrelik bir sanal kokpit içeriyor. Buna ek 25.6 santimetrelik bir bilgi-eğlence ekranı da bulunmakta. Tüm özelliklerin haricinde Audi’nin akıllı park yardımı, tam hızda uyarlanabilen seyir gücü var. Öteki sürücü yardımı özelliklerini de içinde barındıran Audi Al Pro teknolojisi ile kuvvetli bir halde piyasaya sunulması planlanmakta.
Fiyatı
Yeni Q6 45TFSI 500 bin Yuan’dan (1.3 milyon TL) fiyatıyla belirlenmiştir. 50TFSI modeli ise 650 bin Yuan’dan (1.7 milyon TL) için siparişe açılmıştır.
Sıfır Km Audi Modellerini İnceleyin

Bir cevap yazın