Audi RS3 Performance Edition: Sınırı olan Üretim Hız Canavarı

Audi RS3 Performance Edition, hızseverlerin yeni gözdesi olmaya aday olarak geliyor. Halihazırda RS3, uzun süredir piyasanın en kuvvetli hatchback modellerinden birisiydi. Fakat Audi, modeli daha da kuvvetli kılmak için çok istiyordu. Ve sonunda şirket, dünya genelinde bir tek 300 adetle sınırı olan olan RS3 Performance Edition’ı piyasaya sürdü. Yeni R3, sınıfının en hızlısı olacak. Yazımızda sizlere o şekilde veriler göstereceğiz ki ağzınız açık kalabilir. İsterseniz sözü fazla uzatmadan hızlıca modelin detaylarına geçelim. İşte karşınızda yeni hız canavarı.
Audi RS3 Performance Edition 412 PS Güce Haiz
Audi RS3 Performance Edition, tam bir hız tutkunu olarak piyasaya çıkıyor. Ek olarak modelin kalbinde 2.5 litrelik turboşarjlı beş silindirli bir motor bulunuyor. Bu motor normalde 354 PS güç sunuyor. Fakat Audi, bu gücü 412 PS’ye kadar çıkarmış durumda. Bu extra güç ise  takviye basıncını 0,1 bar artırarak ve RS spor egzoz sistemini değiştirerek elde edildi. Bu motorun yanında ise yedi vitesli S tronic çift debriyajlı bir şanzıman mevcut. Bu şanzıman gücü dört tekerleğin tamamına aktarıyor. Bu yeni canavarın maksimum hızı ise tam 300 km/sa. Bu sayede ise model, bahsettiğimiz suretiyle sınıfının en hızlısı konuma gelmiş durumda. Ek olarak model bir takım yeni uyarlanabilir amortisörden yararlanıyor.
Ek olarak ise model, Pirelli P Zero Trofeo R lastiklerle sarılmış 19 inçlik koyu mat gri jantlara oturuyor. Öteki taraftan Audi, modele siyah bir arka difüzör takmış durumda. Buna gore şirket RS3 Performance Edition’ı yalnızca siyah rozetle satacak şeklinde duruyor. Fakat modelin daha değişik renk seçenekleri de mevcut olacak.

1 of 9

Kabinde Hususi Üretim Bilgileri Mevcut
Düzgüsel RS3’e gore kabinde de bazı değişimler mevcut. İlk olarak kabin gene Dinamica mikrofiber ve Nappa deri ile standart olarak sunulan kova koltuklarla donatılmış durumda. Fakat koltukların genelinde Mercato mavisi vurgular mevcut. Öteki taraftan ise otomobilin ön panelinde hususi bir ‘1 of 300’ rozeti bulunuyor. 10.1 inçlik bilgi-eğlence ekranı da karbon fiber arka planla değiştirilmiş durumda.
Son olarak ise modelden bir tek 300 tane üretileceğini hatırlatalım. Ek olarak Audi RS3 Performance Edition modelinin pazara hususi fiyatı için hemen hemen bir izahat gelmedi. Fakat modelin Almanya’da 87.000 €’dan (1.587.196 TL) satışa çıkmış olduğu biliniyor. Bakalım devletimizde durum ne olacak?
Satılık Tüm Audi Hatchback Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın