Audi E-Tron Pilleri Çöpe Değil, Geri Dönüşüme Gidiyor

Audi E-Tronvpilleri için geri dönüşüm planlarına haiz. O şekilde ki eskiyen pillerin ömrü dolunca onları tekrardan değişik araçlarda kullanmak için kolları sıvadı bile. E-tron’un tamamen elektrikli bir model olması dolayısıyla kuvvetli pillere ihtiyacı var. Sadece hiçbir pil sonsuza kadar çalışmaya devam edemiyor. Bu yüzden otomobil devi de bu pillerin ömrü dolduğunda tekrardan kullanımları için bazı adımlar attı. Böylece hem elektrikli araçlar devamlı yeni pillerle en üst düzey performansa kavuşacaklar hem de yeni araçlarda geri dönüşümlü piller yer almış olacak.
Audi E-Tron Pilleri İçin Geri Dönüşüm Projesi

Audi, eskiyen pilleri sonrasında daha rahat elektrikli araçlarda değerlendirmek istiyor. Böylece eskiden yüksek performanslı olan piller, sonrasında da düşük performansla da olsa çalışmaya devam edecek. Nunam adlı bir girişimcilik firmasıyla ortaklık kuran Audi, kısa mesafeli kent içi araçlarda pilleri değerlendirmek istiyor. İlk olarak 2023 senesinde pilot proje olarak başlamış olacak olan bu ortaklık, şu anda aracın üretimini tamamladı bile. Proje hayata geçmiş olduğu takdirde eskiyen Audi E-tron pilleri her gün binlerce insanoğlunun ulaşımında kullanılmış olacak. Hem de çevreyi korumaya kullanışlı araçlar bünyesinde devam edecek.

Eski pillerin değerlendiği bu projede temel amaç mevcud kaynakları daha verimli kullanmak. Böylece ideal çevreci araçlar üretmek. Ek olarak bu çevreci minik kent aracında kuvvetli bir motora gerek yok. Bu sebeple şehirde toplu taşıma faaliyeti gerçekleştirmek amacıyla yola çıkıyor. Bu yüzden de her gün akşamları şarj edilip gündüzleri şehirde boy gösterecek. Hindistan’da hayata geçmesi planlanan hafifçe araçların en kısa sürede kullanılmaya başlanması hedefler dahilinde.
Sıfır KM Audi Modelleri

Bir cevap yazın