Araçtan niçin benzin kokusu gelir

Kasım 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Araçlarda benzin kokusunun gelmesi ciddi manada çekince oluşturabilir. Bu yüzden benzin kokan vasıta derhal bir servise yada ustaya gitmeli ve tamirinin yapılması istenmelidir. Araçlar da hareket halindeyken yüksek yada düşük devirde benzin kokusu devamlı çekince arz eden sorunlardandır.Vasıta niçin benzin kokar?Vasıta çalışırken benzin kokusu oluyorsa  çoğu zaman 1 dakika kadar benzin kokması olur. Bu mesele bir kaçak olmadığı anlamına gelir ve aracın ateşleme sisteminin yakıtı muntazam yakmadığı sonucuna ulaşılır.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Lastik üretim zamanı nerede yazar ?
Hareket halinde devamlı benzin kokusu gelmesi ise araçta herhangi bir benzin kaçağının bulunduğunu gösterir. Bu durumda titizlik ile hortumlar, benzin otomatiği şeklinde parçalar takip edilmeli ve kaçak olan değiştirilmelidir.Depo fullendiğinde benzin kokusu oluyorsa çoğu zaman bu mesele dolum ağzında bir kaçak bulunduğunu gösterir.Bu durumda herhangi bir lpg servisine danışarak soruna çözüm arayabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Araçlar Benzin Işığı Yandıktan Sonrasında Kaç KM Gider Bu şeklinde araçta benzin koku sorunları oldukça aciliyeti olan sorunlardır. Tamiri ertelenirse vasıta yanma noktasına kadar gelebilir. Bu yüzden devamlı erken onarım  oldukça önemlidir.Vasıta çalış

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir