Vasıta Tampon Tamiri Tutarları

Kasım 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Küçük çarpmalar sonucunda tamponlarda kırık ve çatlaklar oluşabilmektedir. Bu şeklinde durumlarda kullanıcılar yenisini almak yerine tampon tamiri yaptırmanın daha cazip bulunduğunu düşünür. Oldukça da haklı bir düşüncedir. Kaza sonucu yada herhangi bir çarpma sonucunda tamponda kırık oluşabilir. Bu kırık büyük ve küçükte olabilir. Fakat bu kırılan tamponun çoğu zaman tamiri sıhhatli bir halde yapılır.Vasıta Tampon Tamiri Iyi mi Yapılır ?Tampon tamiri bir kaporta ustası tarafınca yapılmaktadır. Tamponda küçük kırılma ve çatlamalar var ise bu alanlar iyice zımpara edildikten sonrasında macun çekilir. Macunun kurumasından sonrasında yeniden bir zımpara yapılır ve alan öteki taraflara uyum sağlayana kadar devam edilir. Arkasından astarı atılır ve kuruduktan sonrasında boya işlemine başlanır.
Büyük kırıklarda onarım işlemi ufak kırıklara nazaran daha zor olsa gerek. Eğer fazlaca büyük bir alan kırıldı ise başka kırık bir tampondan o alan kesilir ve tamiri yapılacak tampona kaynatılma işlemi adım atar. Plastik dikiş ile yada macun yardımı ile kesilen parça tampona eklenmiş olur. Zımpara, macun ve boya işleminden sonrasında tampon hazır hale gelir. Tampon tırnak tamiri de bir kaporta ustasına nazaran kolay bir işlemdir. Tırnakların tamiri maksimum 2 3 saat sürebilmektedir.Vasıta tamponu 4-5 değişik noktadan kırıldı ise bunun tamiri pek tavsiye edilmez. Tamiri edilse bile pek sıhhatli olmamaktadır. Kaynatılan plastikler çukurlara girdikçe değişik noktalarda ki kaynatılan parçalar büyük ise ileri de kırılma riski olmaktadır. Bu yüzden tamponda fazlaca noktada büyük kırıklar mevcut ise yenisini almanız gerekebilir.
Vasıta Tampon Tamiri Tutarları Ne Kadar?Tampon onarım tutarları kırık alanın büyüklüğü bakımından değişmektedir. Yapılacak macun ve boyama işlemine nazaran fiyat verilir. Fakat standart binek bir otomobilde bulunan ufak kırıklar 200 TL’ye onarım edilirken, büyük kırıklar ise 300 TL’ye kadar çıkabilmektedir.Tampon tamiri ücretleri her ilde değişik olabilir. Büyük illerde ve ufak illerde fiyatlar değişebilir. Bu yüzden tampon tamiri yaptırmadan ilkin fiyat araştırması yapmanızı tavsiye etmektedir.Mevzu başlıkları ( Mevzuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )
Vasıta Tampon Tamiri Iyi mi Yapılır ?Vasıta Tampon Tamiri Tutarları Ne Kadar?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir