arabam TV Yeni İçerik: Trink Sat İşleyişi Püf Noktaları!

Türkiye’nin online otomobil pazarı lideri arabam.com’un üyelerine verilen “Trink Sat!” hizmeti yardımıyla kullanıcılar araçlarını oturdukları yerden değerinde kolayca satabiliyor. Uygulama üstünden vasıta bilgilerinizi doldurarak fiyat aldıktan sonrasında işlemleri sırasıyla takip ederek aracınızı değerinde kolay bir halde pazarlayabilirsiniz. Bugün Türkiye’nin bir oldukça ilinden yüzlerce kullanıcının aracını değerinde Trink Sattığı süreç {nasıl} işliyor hep beraber inceleyelim.
1  “arabam.com” Uygulamasını İndirerek Trink Sat! Hizmetini Kullanmaya Başlayabilirsiniz

Trink Sat! hizmetini kullanmak için App Store yada Google Play üstünden en önce arabam.com uygulamasını indirmelisiniz. Arkasından teklif alma süreci başlayacaktır.
arabam.com Mobil
2  Teklif Alma

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonrasında üye olmaya dahi gerek kalmadan Trink Sat! ekranı üstünden “Parasız Teklif Alma” butonuna tıklamanız gerekiyor. Çıkan ekranın arkasından vasıta detayları kısmında sırasıyla; marka, model yılı, model, beden tipi, yakıt tipi, vites tipi, versiyon, renk, kilometre, boya-değişen ve tramer kaydı bilgilerini doldurmalısınız. Vasıta bilgilerinin eksiksiz girilmesinin arkasından kişisel bilgiler kısmında telefon ve kent bilgisini de doldurarak aydınlatma metni kutucuğunu işaretleyiniz. Son olarak “Teklif Al” butonuna tıklayarak sizin için hususi hazırlanmış teklifi görebilirsiniz.
3  Teklifi Beğenirseniz Size En Yakın Ekspertiz Noktamızdan “Parasız” Buluşma Alarak, Aracınızı Kontrole Getirebilirsiniz

Aracınıza verilen teklifi beğenirseniz parasız ekspertiz randevusu almanız gerekiyor. Buluşma almak için teklifin derhal altında bulunan “Parasız Buluşma Oluştur” butonuna tıklayarak il ve ilçe seçimi yaparak size en yakın noktadan randevunuzu oluşturabilirsiniz. Arkasından satın alan hizmetleri yetkilisi buluşma teyit işlemi için sizleri arayacaktır.
Ekspertiz Randevusuna Gelirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aracınızın temiz olması önemlidir.
Vasıta ruhsatı ve var ise yedek anahtarı randevuya gelirken yanınızda olmalı.
Randevuya saatinde gelmeye itina gösterilmeli.
Eğer vasıta sahibi siz değilseniz vekaletnamenin yanınızda olması gerekir.

Buluşma Almadan Ekspertiz Muayenesi
Buluşma almadan da vasıta ekspertiz noktamızı ziyaret edebilir ve ekspertiz raporunuzu alabilirsiniz. Fakat ekspertiz noktasının yoğunluk durumuna nazaran değişmekle beraber uzun süre beklemeniz gerekebilir. Bu sebeple buluşma alarak işlemlerinizin daha süratli ve sorunsuz yürütülmesini sağlayabilirsiniz.
4  Size Nihai Bir Fiyat Teklifinde Bulunulur

arabam.com satış uzmanımız tarafınca size nihai bir fiyat teklifinde bulunulur. Eğer teklif alırken verdiğiniz bilgiler doğru ise ilk verilen teklif aynen geçerlidir. Fakat belirtilmeyen değişik bir kusur var ise fiyat üstünden revize yapılır.
5  Teklif Kabul ve Satın Alma Aşaması

Meydana getirilen son teklifi kabul etmeniz durumunda noter satış aşamasına geçilir. Satış sözleşmesi, arabam.com satış uzmanı ve vasıta sahibi içinde imzalanır. Arkasından hesap bilgileriniz alınarak işlemlerin tamamlanması için beraber notere gidilir.
6  Trink Sat! Noter Aşaması

Noterde meydana getirilen satış işlemlerinin tamamlanmasının arkasından 15 dakikalık süre içinde işlemler tamamlanır.
7  Ödeme Aşaması
Vasıta satışının gerçekleşmesinin arkasından 15 dakika benzer biçimde kısa bir süre içinde hesabınıza paranız gönderilir. Trink Sat! yardımıyla saatler içinde aracınızı güvenli bir halde değerinde pazarlayabilirsiniz.

Trink Sat!

Bir cevap yazın