Apple Car Projesi ve Yol Pisti!

Apple, uzun süreden beri “Apple Car” elektrikli otomobil projesi sürdürülürken kısa sürede mühim haberler gündeme düştü. Proje süreci süresince negatif giden süreçler olduğu biliniyordu. Bunlardan biri devamlı olarak personel değişikliydi. Şimdi yeni haberler gelmeye devam ediyor. Arabanın 2026 senesinde halk ile paylaşılacağı iddia ediliyor.
Aracın tamamen otonom olacağı ve direksiyon, fren pedalı olmayacağı söyleniyordu fakat yeni haberlere bakılırsa durum farklıdır. Arabanın tamamen otonom olmayacağı haberleri geldi. Mevzuyla ilgili olarak açıklamalarda “Proje için mühim bir değişiklikte, şirket artık direksiyon simidi ve pedalları içerecek ve yalnızca otoyollarda tam otonom kabiliyetleri destekleyecek daha azca iddialı bir tasarım planlıyor, bu sebeple bilgiler kimliğinin gizli saklı kalmasını istedi. hususi.” denildi.

Apple’ın çalışmalarında arabanın eğlence unsurlarına dair ise; “Apple şu anda, sürücülerin otoyolda film seyretmek yada oyun oynamak benzer biçimde başka görevleri yerine getirmelerine ve şehrin sokaklarına ulaştıklarında yada sert hava koşullarıyla karşılaştıklarında manuel kontrole geçmek için kafi süre ile uyarı almalarına olanak tanıyan bir vasıta geliştirmeyi planlıyor. Şirket, özelliği ilk olarak Şimal ABD’da kullanıma sunmayı ve arkasından süre içinde iyileştirmeyi ve genişletmeyi tartıştı.” diye açıklandı.
Netice itibariyle Apple Car, otonom sürüş niteliğini destek sunar halde olacak. Ek olarak Apple Car Silikon İşlemci yardımıyla tamamen elektrikli olacak. İşlemcilerin hazır olduğu fakat Apple’ın finansal olarak maliyet azaltma çabasının gelişimleri düşürebileceği bilgiler dahilindedir. Ek olarak yaşanmış olan olumsuzluklar sebebiyle Apple Car günümüze daha yakın bir modele benzeyecek.

 
Mark Gunman’ın paylaşmış olduğu bilgilere bakılırsa Apple Car’ın deneneceği piste dair iki tane görsel paylaşımı mevcut. Kaynaklara bakılırsa görselde yer edinen pistte otomobil kontrol edilecek. Arabanın çıkış geçmişine ilişkin pek fazlaca tahmin var. Kimi kaynaklar 2023 ve 2026 derken kimi kaynaklarda 2028 yılı olacağını düşünüyor. Arabanın fiyatı hakkında ise; iddialara bakılırsa 120 bin dolar civarında duracak.
Apple Car, Apple’ın Gizli saklı Silahı!

Bir cevap yazın