Almanya Elektrikli Vasıta Şarj İstasyonlarına Yatırım Meydana getirecek

19 Ekim tarihinde hükümet tarafınca kabul edilen plana gore Almanya, bilhassa kafi hizmet alamayan bölgelerde şarj istasyonu kurulumunu hızlandırmak için üç yıl içinde Elektrikli Vasıta Şarj İstasyonlarına 6.3 Milyar £ Yatırım Meydana getirecek.
Almanya Elektrikli Vasıta Şarj İstasyonları

Son yıllarda başta Avrupa ülkeleri olmakla beraber elektrikli otomobillere ilgi oldukça arttı. Gerek karbon ayak izini azaltma gerekse yüksek petrol fiyatlarından dolayı elektrikli araçların üretimi hızlandırıldı. Almanya, elektrikli vasıta üretimini oldukça desteklediğini 6.3 milyar £ yatırım yapacağını duyurarak belirtmiş oldu.
Net Sıfır Emisyon

Almanya, bilhassa kafi hizmet alamayan bölgelerde şarj istasyonu kurulumunu hızlandırmak için 3 yıl içinde Almanya Vasıta Şarj istasyonları için 6.3 Milyar £ Yatırım Meydana getirecek

Ülkede şu anda 70 bin şarj aleti bulunuyor ve bu sayının 2030’a kadar 1 milyona çıkarılması hedefleniyor.
Hükümet bu yatırımı bilhassa gözden uzak kalmış minik bölgelere ve kafi hizmet alamayan belediyelere şarj aleti kurulumu yapmak için kullanacak.
Aslolan amaç lokasyon fark etmeksizin tüm vatandaşların elektrikli araçlara geçiş yapabilmesi.

Bunun yanı sıra, halihazırda 1.5 milyon tane civarında olduğu belirtilen elektrikli vasıta sayısının da 2030’a kadar 15 milyona çıkarılması amaçlanıyor.
Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing de “Hedefimiz, şarj altyapısının genişletilmesini hızlandırmak, şarj sürecini basitleştirmek ve böylece insanların geçiş yapmasını kolaylaştırmak” sözleriyle durumu deklare etti.
Elektrikli Araçlar Sözlüğü
TRİNK SAT

Bir cevap yazın